اخباراخبار بیت کوینتحلیلتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۰ تیر

همانطور که می دانید، بیت کوین یک روند افزایشی پیوسته را بالاتر از سطح مقاومت ۳۵۰۰۰ دلاری آغاز کرد. در این روند، BTC حتی مانع ۳۶۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) را هم پشت سر گذاشت.

با این وجود نتوانست بالاتر از منطقه ۳۶۵۰۰ دلاری باقی بماند. از اینرو، پس از تشکیل سقف قیمت در حدود ۳۶۶۹۸ دلار، قیمت روند نزولی تازه ای را آغاز کرد. در ادامه، قیمت سطوح حمایتی ۳۵۵۰۰ و ۳۵۰۰۰ دلار و سطح اصلاحی ۲۳.۶% فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۰۱۸۷ دلار به سقف قیمت ۳۶۶۹۸ دلار را شکست.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۳۵۷۵۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۳۴۳۰۲ دلار در حال ترید شدن است.

نمودار بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 10 تیر

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۳۴۰۰۰ دلار به کمک این ارز رمزپایه پیشرو خواهد آمد. در صورت شکست نزولی قیمت زیر این سطح، خرس ها احتمالاً بار دیگر قدرت خواهند گرفت. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۳۴۵۰ دلار و سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حرکت صعودی ۳۰۱۸۷ دلار به ۳۶۶۹۸ دلار قرار دارد.

هر گونه کاهش بیشتر می تواند قیمت بیت کوین را به سمت منطقه حمایتی ۳۲۰۰۰ دلار سوق دهد. در این حالت، حمایت اصلی همچنان نزدیک منطقه ۳۰۰۰۰ دلاری خواهد بود.

اگر بیت کوین بتواند با قدرت بالاتر از منطقه حمایتی ۳۴۰۰۰ دلار باقی بماند، می تواند در کوتاه مدت روند صعودی تازه ای را آغاز کند. در این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳۵۲۰۰ دلار پیش روی این ارز قرار خواهد گرفت.

مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به ۳۵۵۰۰ دلار می باشد. در صورت عبور از این مقاومت، گاوها احتمالاً لمس مجدد تراز ۳۶۵۰۰ دلار را هدف قرار می دهند. هرگونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری نزدیک کند. مانع بزرگ بعدی نیز نزدیک منطقه ۴۰ هزار دلاری قرار خواهد گرفت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۴۰۰۰ دلار و ۳۳۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۵۲۰۰، ۳۵۵۰۰ و ۳۶۵۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا