اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دوج کوینمطالب ویژه

بیبی دوج چیست و چرا ایلان ماسک در حال پامپ کردن این کپی از دوج کوین است؟

ایلان ماسک که خود را دوج فادر میداند و همینطور به عنوان مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس شناخته میشود در مورد بیبی دوج(Baby Doge) یک محصول جانبی از دوجکوین توییت کرده و کمک کرد تا قیمت ان ۱۳۰ درصد بالا برود.

توییت او “Baby Doge doo doo doo doo” ارجاعی واضح به   Baby Shark Dance یک اهنگ مخصوص کودکان و پربازدیدترین ویدیو یوتیوب با ۸.۸ میلیارد بازدید است.

Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo,
Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo,
Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo,
Baby Doge

— Elon Musk (@elonmusk) July 1, 2021

بیبی دوج_یک رمزارز کم سن که فقط ۲۲ روز سن دارد_ در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱۵۱۶$ معامله میشود. به عبارت دیگر ارزشی معادل کسری از کسر یک سنت دارد. ولی با این حال با استناد به داده های coingecko قیمتش از زمان به وجود امدن ۵۴۹.۵% رشد کرده است.

اما بیبی دوج چیست و جه تفاوتی با رمرارز سگی اصلی خود دوج کوین دارد؟

بیبی دوج از نمادهای مشترک زیادی با دوج کوین دارد اما از نظر فنی هیچ ارتباطی با ان ندارد-پس ازین نظر یک محصول جانبی(spinoff) محسوب نمیشود. دوجکوین یک رمزارز است که بر روی شبکه بلاکچین اختصاصی خود وجود دارد. بیب دوج یک توکن است که برروی یک زیرساخت بلاکچینی دیگر کار میکند.

دوجکوین یک انشعاب از Luckycoin  که اکنون یک رمزارز منقرض شده که خود انشعابی از لایتکوین بوده ،میباشد. و لایتکوین که درحال حاضر چهاردهمین رمزارز بزرگ است، به عنوان یک انشعاب از بیتکوین به وجود امد.به همین خاطر توسعه دهندگان دوجکوین برای حفظ نزدیکی به بلاکچین بیتکوین تلاش میکنند.

بیبی دوج که یک توکن BEP-20 است، بر بستر زنجیره هوشمند بایننس ساخته شد. بنابراین از نظر طراحی فنی بیبی دوج شباهت بیشتری به شیبا اینو(SHIB) دارد، یک تقلید دیگر از دوجکوین که اخیرا در بزرگترین صراقی رمرارز امریکا،کوینبیس ثبت شده است. SHIB که تابستان سال گذشته به عنوان یک توکن ERC-20 برروی شبکه اتریوم راه اندازی شد،مبادلات خود را در صرافیهای غیرمتمرکزی مانند یونی سواپ اغاز کرد. این ارز درحال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۸۳۵$ مبادله میشود، که با یک افت ۳ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته همراه بوده است.

ایلان ماسک و دوج

توسعه دهندگان بیبی دوج میگویند که این توکن چند ترفند و درس از پدر میم خود،دوج یاد گرفته است و میخواهد پدر خود را با نشان دادن سرعت بهبودیافته جدید تراکنشها و دوست داشتنی بودن تحت تاثیر قرار بدهد.

اگر این توکن میخواسته دوج فادر را تحت تاثیر قرار بدهد ممکن است موفق شده باشد.

به هر حال ماسک مدتهاست که از بهبود زیرساختهای فنی ذوجکوین حمایت میکند.راس نیکول،توسعه دهنده دوجکوین،در ماه می به Decrypt گفت که از زمانی که ماسک در سال ۲۰۱۹ با توسعه دهندگان صحبت کرد،”انها را تشویق کرده است تا ظرفیت پذیرش تراکنشهای بیشتر را بهبود ببخشند.

ماسک گفت اگر دوجکوین تغییرات اساسی را اعمال کند انگاه “به راحتی” در برابر بیتکوین پیروز میشود.

ایلان ماسک ۱۶ می توییت کرد “در حالت ایده ال دوج زمان مورد نیاز برای هر بلاک را ده برابر کاهش میدهد،اندازه بلاک را ده برابر کاهش میدهد و کارمزد را صدبرابر کاهش میدهد،در این صورت راحت برنده میشود.کارمزدهای کم و حجم زیاد یرای تبدیل شدن به ارز کره زمین لازم است”

اما شاید علاقه ماسک به بیبی دوج لزوما ریشه در جزییات فنی نداشته باشد. هفته گذشته ایلان ماسک یک توله سگ شیبا اینو به نام فلوکی به ذست اورد بنابراین ائ ممکن است این روزها جزیی از نسخه های کوچک دوجکوین باشد

ماسک یکبار در پاسخ به این سوال که چرا اینقدر دوج کوین را دوست دارد گفت “دوج هم سگ دارد هم میم، اما دیگران این چیزها را ندارند” و چه چیزی قابل میم شدن و با نمکتر از یک توله سگ؟

 

Doge has dogs & memes, whereas the others do not

— Elon Musk (@elonmusk) May 25, 2021

 

در یک مقایسه از نظر میزان بانمک بودن،توسعه دهندگان بیبی دوج ادعا میکنند که این توکن نمره ۹۰۰۰ را کسب میکند در حالی که دوج کوین امتیاز ۵۰۰۰ و شیبا اینو ۱۰۰ را کسب میکنند. با روندی که همه چیز پیش میرود شاید این تنها معیاری است که در دنیای رمزارزها اهمیت دارد.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسولیت ان با اکادمی هلاکویی نمیباشد.

منبع:decrypt

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا