اخبار ارز دیجیتالاخبار صرافی و اکسچنج

Strike، معاملات بیت کوین را بدون هزینه ارائه می دهد!

پلتفرم پرداخت های Strike اعلام کرده است که از امروز به مشتریان ایالات متحده امکان خرید و فروش بیت کوین را تقریباً بدون هیچ هزینه معاملاتی، میدهد.

در اطلاعیه ای در تاریخ ۱ جولای(۱۰ تیر)، جک مالرز (Jack Mallers)، بنیانگذار و مدیر عامل Strike ، در صرافی ارز رمزنگاری شده Coinbase ، یک سیستم راه اندازی کرد و اظهار داشت که پلتفرم وی “ارزانترین و آسانترین مکان سیاره برای بدست آوردن بیت کوین” می باشد.

این حرکت همچنین Strike را در رقابت مستقیم با Square جک دورسی (Jack Dorsey) و PayPal قرار داده است  که از نوامبر سال ۲۰۲۰(آبان ۱۳۹۹) شروع به ارائه دارایی های رمزنگاری شده در این پلتفرم به مشتریان ایالات متحده کرده است.

در این اطلاعیه آمده است که این شرکت “Bitcoin Tab” را راه اندازی کرده است که امکان خرید بیت کوین در Strike، بدون “پرداخت هزینه خارج از بازار” فراهم می کند.

این شرکت پرداخت مستقر در شیکاگو اظهار داشت که حداکثر “هزینه اجرایی” حدود ۰.۳ درصد را برای واسطه گری معاملات بیت کوین دریافت می کند و به دنبال کاهش آن به زیر ۰.۱ درصد در ماه های آینده با رشد حجم معاملات، میباشد.

اپلیکیشن محبوب معاملاتی رابین هود (Robinhood) نیز معاملات رمزنگاری بدون کارمزد را در ایالت های منتخب ارائه می دهد. بیش از ۶ میلیون مشتری جدید در دو ماه اول سال ۲۰۲۱(دی-بهمن ۱۳۹۹) ارز رمزگذاری شده را روی این پلتفرم خریداری کردند.

مالرز با این حرکت مستقیماً در Coinbase هدف گرفته و هزینه های تجارتی بیش از حد خود را “asinine” می نامد. وی خاطرنشان کرد که Coinbase در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱(زمستان ۱۳۹۹)، با ۷۷۱ میلیون دلار سود که ۹۴ درصد آن از هزینه های ۳ درصدی میباشد، مبلغ ۱.۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

او نسبت به پاداش های رایگان صرافی که به کاربران با تماشای فیلم،چند دلار آلت کوین اعطا می کند، بسیار انتقاد داشت.

“اشتباه نکنید ، وقتی بیت کوین را در Coinbase خریداری می کنید، از شیت کوین حمایت می کنید.”

در مورد PayPal نیز وی اظهار داشت اخیراً هزینه ها را از طریق هیئت مدیره افزایش داده است و اکنون برای پردازش معاملات رمزنگاری ۳.۴۹٪ + ۰.۴۹ دلار از فروشندگان هزینه می گیرد.

مالرز اضافه کرد که هدف این است که قیمت ها را تا حد امکان به بازار نزدیک کند ، که این با اصول اخلاقی بیت کوین مطابقت دارد.

“مأموریت ما تأمین امنیت مالی برای همه است و تا وقتی که این کار را برای همه ۸ میلیارد نفر روی کره زمین انجام ندهیم، متوقف نخواهیم شد.”

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، Strike با دولت السالوادور همکاری کرده است تا بتواند در زمینه استفاده و پذیرش بیت کوین به آن کمک کند.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا