اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کویناخبار جهانبیت کوینکریگ رایت

پیروزی کریگ رایت در دادگاهش با کبرا؛ bitcoin.org ملزم به برداشتن وایت پیپر بیت کوین از روی سایت خود است

بر اساس حکم دادگاهِ کریگ رایت و وب‌سایت bitcoin.org، گرداننده این وب‌سایت موظف است تا وایت پیپر بیت کوین را از روی سایت بردارد. او همچنین باید اطلاعیه در این خصوص منتشر و مبلغ ۴۸,۶۰۰ دلار هم به رایت پرداخت کند.

به گزارش کوین تلگراف، کریگ رایت که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌داند، دعوی قانونی اخیر خود با کبرا (Cobra)، گرداننده وب‌سایت bitcoin.org را پیروز شده است. در این دعوی، رایت ادعا می‌کرد که مالکیت وایت پیپر بیت کوین در اختیار او است و کسی نمی‌تواند بدون اجازه او از آن استفاده کند.

پیروزی رایت در حالی انجام شد که کبرا تصمیم گرفت در دادگاه از خود دفاع نکند.

طبق حکم دادگاه، این وب‌سایت موظف است وایت پیپر بیت کوین را حذف و این موضوع را طی اطلاعیه‌ای به کاربران خود اعلام کند. ۴۸,۶۰۰ دلار هم به‌عنوان هزینه دادرسی پرداختی توسط رایت از کبرا اخذ خواهد شد.

شرکت حقوقی آنتر (Onter) که وظیفه دفاع از رایت در دادگاه را بر عهده دارد، این پیروزی را یک پیشرفت «مهم» در «تلاش» کریگ رایت برای جلب حمایت قانونی از حق نشر وایت پیپر «خودش» توصیف کرد.

سایمون کوهن (Simon Cohen)، از وکلای ارشد آنتر، در این باره گفت:

دکتر رایت به‌دنبال آن نیست که دسترسی به وایت پیپر خودش را محدود کند. با این حال او موافق این مسئله نیست که حامیان و توسعه‌دهندگان دارایی‌های جایگزین، نظیر بیت کوین کور (Bitcoin Core)، از آن برای تبلیغ یا حتی بد جلوه‌دادن این دارایی‌ها به‌عنوان بیت کوین استفاده کنند. این در حالی است که نباید فراموش کرد آنها از هدف بیت کوین، آن گونه که او [رایت]، در وایت پیپرش اعلام کرده، حمایت نمی‌کنند.

ماه ژانویه (بهمن)، رایت با ارسال نامه‌ای به وب‌سایت‌های بیت کوین داتکام، بیت کوین کور و bitcoin.org از آنها خواست تا نسخه‌هایی از وایت پیپر بیت کوین را که روی سایت خود قرار داده‌اند، بردارند.

کمی بعد و در ماه آوریل (فروردین)، دادگاه به رایت اجازه داد تا شکایت خود از کبرا را خارج از حوزه قضایی بریتانیا و از طریق ایمیل مطرح کند. طبق رأی دادگاه، کبرا ۲۲ روز فرصت داشت تا نسبت به طرح شکایت رایت پاسخ دهد.

کبرا در توییتی با اشاره به اینکه ۲۲ روزه‌اش به پایان رسیده است، نوشت:

نه. در دادگاه حاضر نشدم چراکه دفاع از ادعاهای پوچ اتلاف وقت است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا