اخبار ارز دیجیتالاخبار دیفایاخبار صرافی و اکسچنج

رشد ۹ درصدی توکن صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ با نام UNI!

داده های پلتفرم شاخص های رمزنگاری CoinGecko نشان می دهد که قیمت UNI، توکن حاکمیت بومی صرافی غیرمتمرکز Uniswap ، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ درصد افزایش یافته و به ۲۰.۶ دلار رسیده است.

رشد Uniswap در این هفته، در میان چیزهای دیگر، به دنبال ادغام CoinMarketCap در پروتکل مالی غیرمتمرکز است. CoinMarketCap در ۲۹ ژوئن(۸ تیر)، ویژگی مبادله مبتنی بر Uniswap را راه اندازی کرد و به هر کسی اجازه داد توکن های مبتنی بر اتریوم را مستقیماً در سایت تعویض کند.

داده های DeFi Pulse نشان می دهد که مبلغ ۵.۴۷ میلیارد دلار در پروتکل Uniswap قفل شده است و آن را به ششمین پروتکل با ارزش تبدیل کرده است. Uniswap ، زمانی که توکن حاکمیت خود را در سپتامبر سال ۲۰۲۰(شهریور ۱۳۹۹) معرفی کرد، دومین پروتکل بزرگ بود. زمانی که این پلتفرم UNI۴۰۰ (ارزش در آن زمان ۱۵۰۰ دلار و هم اکنون به ارزش ۸،۳۲۰ دلار میباشد) به هر کیف پولی که با پروتکل آن تعامل داشت، واریز شد.

علی رغم این رشد، قیمت امروز کمتر از نیمی از ارزش UNI در دو ماه پیش است. در تاریخ ۳ می(۱۳ اردیبهشت) و اندکی پس از آنکه Uniswap از طریق Uniswap V3 ساختار نقدینگی و کارمزد خود را ارتقاء داد، به بالاترین قیمت خود، یعنی ۴۴.۶۹ دلار رسید.

سپس مانند بسیاری از توکن های دیگر، UNI در سقوط بازار رمزنگاری که از اواسط ماه می(اردیبهشت-خرداد) آغاز شد، غرق شد. در ۲۳ می(۲ خرداد)، Uniswap با نزول به پایین ترین سطح خود، به قیمت ۱۵.۴۹ دلار رسید.

در حالی که UNI به دارایی سوداگرانه مبادله شده در صرافی های متمرکز مانند Coinbase تبدیل شده است، به دارندگان این امکان را می دهد تا در مورد نحوه اجرای پروتکل رای دهند. توکن های حاکمیتی مانند UNI، همانند برنامه های وفاداری با سهام شرکت است که به این ترکیب اضافه شده است.

ماه گذشته، گروهی از دارندگان UNI، صندوق ۲۵ میلیون دلاری “دفاع سیاسی” را برای پروتکل های DeFi پیشنهاد دادند. این پروژه توسط Harvard Law Blockchain & FinTech Initiative انجام شد. این سازمان تلاش کرد تا ۱ میلیون توکن UNI از خزانه جامعه Uniswap برای ایجاد یک سازمان غیر انتفاعی با نام ۵۰۱(c)(۴) ایجاد کند که “از پروتکل و DeFi در برابر تهدیدهای قانونی و نظارتی دفاع کند”. این پیشنهاد هنوز مورد بحث قرار دارد.

اما هیچ صندوقی نمی تواند از این توکن در برابر سفارشات خرید و فروش بازار، دفاع کند.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: decrypt 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا