اخباراخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۱۴ تیر)

کاهش حجم معاملات بیت کوین

بیت کوین ثابت کرد که بیشتر فرضیه هایی که طی چند روز گذشته درباره آن مطرح شده اند اشتباه هستند. این نگرانی وجود داشت که مانند چند هفته گذشته، با تکرار تاریخ، این دارایی روزهای آخر هفته جذابیت خود را از دست بدهد.

با این حال، این اتفاق نیافتاد و ارز رمزنگاری شده برتر بازار فقط در عرض چند روز حدود ۳۰۰۰ دلار افزایش قیمت را تجربه کرد. در نتیجه این اتفاق، این ارز رمزپایه پیشرو، به بالاترین سطح روزانه خود در حدود ۳۶۰۰۰ دلار رسید (در Bitstamp).

هرچند در این مرحله، خرس ها وارد عمل شده و مسیر حرکت بیت کوین را معکوس کردند. به این ترتیب، در عرض چند ساعت، BTC حدود ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت و تا ۳۴۰۰۰ دلار سقوط کرد.

شایان ذکر است که طی چند روز گذشته، حجم معاملات بیت کوین به شدت کاهش یافته است. داده های Bitcoinity حاکی از آن است که برخی از بزرگترین صرافی های ارزهای رمزنگاری شده کاهش شدید حجم معاملات پایین ترین سطح چند ماهه اخیر را شاهد بوده اند.

آلتکوین ها قرمزپوش شده اند

کوین های جایگزین نیز روزهای آخر هفته به بالاترین سطح قیمت خود رسیدند ولی پس از آن، روند اصلاح بیت کوین را تقلید کردند. به عنوان مثال، اتریوم توانست بالاترین قیمت دو هفته اخیر را در حدود ۲۳۰۰ دلار ثبت کند ولی کاهش ۳ درصدی متعاقب آن، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار را به زیر این سطح خاص کشاند.

بایننس کوین هم که تراز ۳۱۵ دلار را تاچ کرده بود مقداری از ارزش خود را از دست داد و در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ دلار قرار دارد.

وضعیت بقیه آلتکوین های بزرگتر هم کاملاً مشابه همین است. در مقیاس ۲۴ ساعته، Cardano (-1.5٪) ، Dogecoin (-4٪) ، Ripple (-3٪) ، Polkadot (-2.5٪) ، Uniswap (-3.5٪) ، Bitcoin Cash (-1٪) ، Litecoin (-3٪) ، Solana (-4٪) و Chainlink (-1.5٪) همگی به رنگ قرمز درآمده اند.

بازار 14 - نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (14 تیر)

به غیر از Synthetix و The Graph، که یکبار دیگر موفق شدند به رشد دو رقمی برسند، بیشتر ارزهای دارای ارزش بازار کمتر نیز امروز در فاز اصلاح فرو رفته اند.

در این بین، ICP با ۸.۵٪ کاهش پیشگام بوده و Decred (-7%), THORChain (-6%), Enjin Coin (-6%), Amp (-5%), ETC (-5%) و FTX Token (-5%) به دنبال آن قرار می گیرند.

سرمایه تجمعی بازار دارایی های رمزنگاری در یک روز ۷۰ میلیارد دلار کاهش یافته است ولی هنوز بالاتر از ۱.۴ تریلیون دلار است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا