اخباراخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوینتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در یک نظرسنجی که اخیراً CNBC از گروهی از مدیران پرتفوی و استراتژیست های سهام به عمل آورد، تنها ۶٪ از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که تا پایان سال جاری بیت کوین (BTC) به ۶۰۰۰۰ دلار بازگردد. حدود ۴۴٪ از شرکت کنندگان پیش بینی می کنند بیت کوین تا پایان امسال زیر ۳۰۰۰۰ دلار باقی می ماند. از تعداد شرکت کنندگان باقی مانده، ۲۵٪ انتظار دارند که روند بهبود قیمت بیت کوین به ۴۵۰۰۰ دلار برسد و ۲۵٪ بقیه پیش بینی می کنند که این ارز امسال تراز ۵۵۰۰۰ را تاچ می کند.

آنچه به وضوح از نتایج این نظرسنجی قابل استنباط است این است که احساسات منفی همچنان بر بازار حاکم هستند. هرچند، سرکوب های اخیر استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه توسط چینی ها یا اقدامات نظارتی آنها هنوز نتوانسته است مرحله بعدی روند نزولی بیت کوین را تحریک کند. این نشان می دهد که نه تنها شرایط موجود باعث وحشت سرمایه گذاران نشده است بلکه بسیاری از آنها سعی می کنند از این آب گل آلود به خوبی ماهی بگیرند!

“ویلی وو” تحلیلگر برجسته حوزه ارزهای رمزپایه اخیراً در گفتگویی که در پادکست What Bitcoin Did داشت گفت که هودل کننده های بلند مدتی که اوایل سال جاری بیت کوین خود را فروخته بودند کم کم در سطوح پایین تر قیمت دوباره به انباشت این دارایی روی آورده اند. وو اضافه کرد که داده های موجود نشان می دهد که اوضاع بیت کوین در حال بهبود است.

به گزارش سایت خبری The Street، صندوق پوشش ریسک Point72 Asset Management متعلق به میلیاردر معروف، استیون کوهن، برای ورود به حوزه رمزنگاری به دنبال استخدام یک متخصص در بخش رمزنگاری خود است. این بدان معناست که سرمایه گذاران نهادی افت قیمت فعلی را به عنوان یک فرصت برای ورود به این بخش غنیمت شمرده اند.

با توجه به بهبود نسبی مشاهده شده در بازارهای رمزنگاری، در ادامه این مطلب نمودارهای پنج ارز رمزپایه برتری که این هفته در این مسیر صعودی پیشقدم هستند را بررسی خواهیم کرد.

BTC/USDT

طی چند روز گذشته بیت کوین در محدوده ۳۱۰۰۰ تا ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار در حال تحکیم بوده است. پس از اینکه خرس ها نتوانستند روزهای ۲۲ و ۲۶ ژوئن (۱ و ۵ تیر) قیمت را زیر حمایت این بازه حفظ کنند، گاوها وارد عمل شدند و اکنون برای بهبود بخشیدن به قیمت این ارز رمزپایه پیشرو تلاش می کنند.

چارت1 بیتکوین - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها توانستند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴۹۹۳ دلار) برسانند؛ اکنون نیز تلاش خواهند کرد قیمت را به سمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۶۵۹۷ دلار) سوق دهند. واگرایی مثبت در شاخص مقاومت نسبی نشان می دهد که مومنتوم صعودی این ارز ممکن است در حال افزایش باشد.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا سطح مقاومتی بالاسری در تراز ۴۱۳۳۰ دلار و سپس ۴۲۴۵۱،۶۷ دلار افزایش یابد. البته احتمالاً خرس ها با قدرت از این منطقه دفاع می کنند. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، ممکن است این جفت ارز حرکات خود درون این بازه محدود را برای چند روز دیگر ادامه دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه پایین بیاید و به زیر ۳۲۷۰۰ دلار برسد، خرس ها دوباره سعی می کنند این جفت ارز را به زیر ۳۱۰۰۰ دلار بکشانند. در صورت موفقیت آنها، توقف بعدی می تواند در حمایت مهم ۲۸۰۰۰ دلاری باشد.

چارت2 بیتکوین - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته، شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که با شکست  و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۳۶۶۷۰ دلار تکمیل می شود. اگر گاوها موفق به این کار شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا مرز ۴۱۰۰۰ دلار و سپس تا هدف الگوی ۴۴۵۳۵ دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۳۶۶۷۰ دلار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند این جفت ارز را تا زیر خط روند مثلث پایین بکشند. در چنین شرایطی، این دیدگاه صعودی بی اعتبار شده و روند نزولی به وجود آمده می تواند تا رسیدن به تراز ۳۲۷۰۰ دلار و سپس ۳۱۰۰۰ دلار ادامه یابد.

ETH/USDT

روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر)، قیمت اتر (ETH) بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۱۹۳ دلار) شکست اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. پس از آن، روز اول جولای (۱۰ تیر) خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کشانده و سعی کردند گاوهای تهاجمی را به دام بیندازند.

چارت1 اتر - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

با این حال، بازگشت شدید به سطح ۲۰۱۸.۵۰ دلار در روز دوم جولای (۱۱ تیر) نشان داد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده و معامله گران هنگام افت قیمت برای انباشت دارایی اقدام می کنند. روز بعد، گاوها موفق شدند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و RSI تلاش می کند بالاتر از سطح ۵۲ قرار بگیرد. این تغییرات نشان دهنده مثبت شدن مومنتوم حرکت این ارز رمزپایه است. جفت ارز ETH/USDT می تواند تا خط روند نزولی صعود کند ولی در این سطح احتمالاً خرس ها تلاش می کنند این حرکت صعودی را متوقف کنند.

در صورتی که مومنتوم حرکت اتر بدون تغییر ادامه پیدا کند و گاوها قیمت را به سطوحی بالاتر از خط روند نزولی برسانند، این جفت ارز می تواند تا ۲۹۹۰.۰۵ دلار افزایش یابد. اگر این جفت ارز از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۴۳۷ دلار) عبور کند و حمایت ۲۰۰۰ دلاری را بشکند، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد.

چارت2 اتر - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته جفت ارز ETH/USDT، تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس را نشان می دهد که با شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۲۸۰ دلار تکمیل می شود. هدف این مسیر صعودی، تراز ۲۸۶۰ دلار خواهد بود. شیب صعودی میانگین های متحرک و واقع شدن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که کنترل اوضاع در دست خریداران است.

برخلاف این فرض، اگر این جفت ارز به زیر ۲۲۸۰ دلار سقوط کند، نشان خواهد داد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و همچنان تلاش می کنند گاو های تهاجمی را به دام بیندازند. شکست قیمت زیر سطح ۲۰۰۰ دلار می تواند بار دیگر شرایط را به نفع خرس ها تغییر دهد. سپس این جفت ارز می تواند حمایت بحرانی موجود در تراز ۱۷۲۸.۷۴ دلار را مجددا آزمایش کند.

UNI/USDT

در تاریخ ۲۲ ژوئن (۱تیر)، قیمت یونی سوآپ (UNI) به ۱۳ دلار بازگشت و برای اولین بار از ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) به بعد، بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹.۵۰ دلار) قرار گرفت که یک نشانه مثبت است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است. این وضعیت نشان می دهد فروشندگان بار دیگر قدرت خود را بازیافته اند.

چارت1 یونی - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اکنون جفت ارز UNI/USDT می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲.۹۹ دلار) افزایش یابد؛ جایی که خرس ها احتمالاً مقاومت سختی از خود نشان می دهند. با این حال، اگر گاوها بتوانند روند نزولی بعدی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، می تواند نشان دهنده تغییر احساسات از “فروش هنگام افزایش قیمت” به “خرید هنگام افت قیمت” باشد.

این اتفاق می تواند با افزایش احتمال شکست قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه همراه باشد. در چنین وضعیتی، ممکن است این جفت ارز سفر خود را به سمت مقاومت بالاسری در تراز ۳۰ دلار آغاز کند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۶.۹۳ دلار برسد، احتمالاً خرس ها دوباره این جفت ارز را به ۱۳ دلار خواهند کشاند.

چارت2 یونی - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک یک صلیب صعودی را تکمیل کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار گرفته است و این به معنای برتری گاوها در کوتاه مدت است. اگر خریداران موفق شوند قیمت را به سمت مقاومت بالاسری در ۲۱ دلار هدایت کنند، مومنتوم این جفت ارز افزایش یافته و به ۲۵ دلار و سپس به ۲۷ دلار خواهد رسید.

از طرف دیگر، اگر قیمت زیر ۲۰-EMA شکسته شود، حمایت اصلی بعدی در روند نزولی ایجاد شده، تراز ۱۷ دلار خواهد بود. شکسته شدن قیمت زیر این سطح نشان می دهد که معامله گران همچنان در سطوح بالاتر پوزیشن های شورت ایجاد می کنند. پس از این، ممکن است این جفت ارز تا مرز ۱۵ دلار کاهش یابد.

ICP/USDT

پس از سقوط شارپی که قیمت Internet Computer (ICP) را از ۴۹۷.۱۹ دلار به ۲۸.۳۱ دلار رساند، این ارز رمزپایه تلاش کرده است کف سازی قاطعانه ای داشته باشد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۳ دلار) در حال مسطح شدن است و RSI در تلاش است تا از سطوح اشباع فروش خارج شود. این می تواند نشان دهنده آن باشد که فشار فروش کم کم در حال کاهش است.

چارت1 اینترنت - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها قیمت را به بالای ۶۰ دلار برسانند، جفت ارز ICP/USDT تشکیل الگوی کف قیمت ۱-۲-۳ را تکمیل می کند. پس از آن، می تواند به ۷۲.۶۱ دلار برسد. متعاقباً، اگر گاوها کاهش بعدی قیمت را در سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، می تواند نشان دهد که روند صعودی جدیدی آغاز شده است.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۱.۴۴ دلار سقوط کند، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به پایین ترین سطح قیمت آن در تراز ۲۸.۳۱ دلار بکشانند. شکست قیمت زیر این منطقه حمایتی می تواند روند نزولی را گسترش دهد.

چار2 اینترنت - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در نمودار ۴ ساعته، میانگین های متحرک یک صلیب صعودی را تکمیل کرده و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دوباره به میدان بازگشته اند. با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند و احتمالاً با قدرت از سطح ۵۲ دلار دفاع خواهند کرد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما از میانگین های متحرک بازگردد، خرید و انباشت این دارایی در سطوح پایین تر قیمت را نشان می دهد. گاوها نیز بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالای ۵۲ دلار و سپس ۶۰ دلار برسانند.

در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند. برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۴۰ دلار سقوط کند، احتمال دارد جفت ارز ICP/USDT بار دیگر کمترین سطح قیمت خود را لمس کند.

AAVE/USDT

روز ۲۹ ژوئن (۸ تیر) قیمت رمزارز آوه (AAVE) بالاتر از خط روند نزولی شکست؛ این اتفاق نشان داد که مومنتوم منفی حرکت آن در حال تضعیف است. خرس ها سعی کردند روند بهبود قیمت را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۲ دلار) متوقف کنند اما نتوانستند قیمت را تا زیر خط روند نزولی پایین بکشند. این نشان دهنده تمایل به خرید در سطوح پایین تر قیمت می باشد.

چارت1 آوه - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

روز سوم جولای (۱۲ تیر) گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند و به این ترتیب نشان دادند که احتمال تغییر روند حرکت وجود دارد. در مقابل، ممکن است خرس ها تلاش کنند حمایت قبلی موجود در تراز ۲۸۰ دلار را و به یک مقاومت مهم تبدیل کنند، اما اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر ۲۱۵.۶۲ دلار برسد، احتمال شکست قیمت بالاتر از این مقاومت بالاسری زیاد است.

این اتفاق می تواند راه را برای یک رالی به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۲۱ دلار) و سپس ۴۰۰ دلار باز کند.  میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح و قرارگیری RSI در نزدیکی نقطه میانی نشانگر این است که گاوها سعی دارند به بازی برگردند. اگر جفت ارز AAVE/USDT از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۱۵.۶۲ دلار برسد، این نمای مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد. این می تواند منجر به لمس مجدد پایین ترین سطح قیمت روز ۲۲ ژوئن (۱ تیر) یعنی ۱۷۰.۱۰ دلار شود.

چارت2 آوه - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته جفت ارز AAVE/USDT شکل گیری الگوی بازگشتی کف گرد (Rounding Bottom ) را نشان می دهد که با شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت بالاسری در تراز ۲۸۰ دلار کامل می شود. در این وضعیت، قیمت هدف، تراز ۳۸۹،۹۰ دلار است اما ممکن است رسیدن به آن کار چندان آسانی نباشد زیرا خرس ها تلاش می کنند تا این رالی را در ۳۴۰ دلار متوقف کنند.

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش گذاشته و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان دهنده برتری فعلی گاوها است. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما از میانگین های متحرک بازگردد، نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده و خریداران با هر بار کاهش قیمت دست به انباشت این دارایی می زنند. این فرضیه با شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر ۲۱۵.۶۲ دلار بی اعتبار می شود.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا