اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار مقررات

شرکتهای کریپتو استرالیایی برای مقررات بهتر لابی میکنند

شرکت های کریپتو استرالیایی در حال لابی گری با دولت برای قانونگذاری شفاف این صنعت هستند.

از جمله سازمانهایی که به فراخوان دولت برای پیشنهاد در مورد ایجاد یک چارچوب نظارتی پاسخ می دهند کارگزاری رمزارز Swyftx، صرافی کراکن(kraken)، و R3 ، یک پلت فرم نرم افزاری سازمانی هستند.

سویفتاکس(Swyftx) در نامه خود به کمیته مخصوص سنا در مورد استرالیا به عنوان یک مرکز فناوری و مالی، برای “ثبت نام  شفاف و محکم و الزامات صدور مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های دیجیتال” فشار آورد. سویفتاکس همچنین استدلال کرد که دولت باید “جلوی بانک های سنتی که از ارائه خدمات به فراهم کنندگان دارایی های دیجیتال خودداری میکنند را بگیرد(عمل کردن به عنوان محافظان غیرمجاز سیستم).”

این کارگزاری رمزارز ادعا کرد که بانک ها به خاطر  یک “باور نسنجیدهِ افزایش ریسک” تمایلی به انجام کسب و کار با شرکت های دارایی های دیجیتال ندارند.

اما این بنگاه ها دقیقا چه پیشنهادی می دهند؟

لیست خواسته های شرکتهای کریپتو

شرکت های کریپتو خواستار شفافیت نظارتی برای این صنعت به منظور کاهش نگرانی موسسات بانکی و همچنین مشتریان بالقوه هستند.

به گفته کراکن، مقررات موجود به اندازه کافی این نیاز را برآورده نمی کند. این صرافی در پیشنهاد خود به کمیته مخصوص نوشت: “ما سیاست گذاران را تشویق می کنیم که خطراتی را که دارایی های مجازی مطرح می کنند به دقت ارزیابی کنند و رویکردهای نظارتی جایگزین را که برای هدف مناسب هستند، در نظر بگیرند.”

کراکن این به اصطلاح لیستِ درخواستهایِ مقررات قراردادیِ کریپتو را به ۴ دسته سیستمهای صدور مجوز،یک قانون سفر(Travel Rule)،استیبل کوینها و مشتقات کریپتو(قراردادهای آتی،اختیار معامله و…) تقسیم کرد.

این صرافی استدلال کرد که صرافیهای ارز دیجیتال—مثل خود کراکن—فقط باید برای رسیدگی به پولشویی، تأمین مالی تروریسم و خطرات تحریمی قانونگذاری شوند. شرکت نیاز به یک قانون سفر را پذیرفت، اما گفت که یک “رویکرد مرحله ای” برای اجرای یک قانون سفر مورد نیاز است، و معلوم نیست که آیا باید در مورد استیبل کوینها اعمال شود یا نه.

در نهایت کراکن استدلال کرد که قراردادهای آتی مربوط به دارایی های دیجیتال نباید داخل حوزه مسئولیت کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا قرار گیرد.

R3 دیدگاه کراکن که مقررات خدمات مالی موجود برای صنعت کریپتو کافی نیست و یک چارچوب نظارتی قراردادی شفافیت بهتری را برای این صنعت فراهم خواهد کرد را انعکاس داد.

این شرکت گفت: “لایه بندی مقررات اضافی در کنار چارچوب های در حال حاضر محکم و موثر تنها این صنعت را پیچیده و نوآوری را بدون نتیجه مفید مهار میکند.”

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:decrypt

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا