اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

بانک مرکزی فرانسه از اتمام پنجمین طرح آزمایشی صدور ارز دیجیتال ملی این کشور خبر داد

بانک مرکزی فرانسه اعلام کرده است که در ماه مارس (اسفند ماه)، پنجمین برنامه آزمایشی مرتبط با عرضه ارز دیجیتال ملی این کشور را با همکاری چند بانک بزرگ دیگر ازجمله BNP Paribas و Euroclear به انجام رسانده است.

در اطلاعیه ای که بانک مرکزی فرانسه روز دوشنبه منتشر نمود، آمده است که این برنامه آزمایشی با همکاری یک شرکت اروپایی فعال در زمینه بلاکچین با نام LiquidShare انجام شده و طرح هایی همچون صدور و تسویه انواع اوراق بهادار قابل معامله در بورس و فرابورس با استفاده از تکنولوژی بلاکچین و نیز امکان سنجی فعالیت‌های صدور و تسویه در مبادلات بازارهای ثانویه را شامل می شود.

این بانک در ماه ژوئن اعلام کرده بود که با همکاری بانک ملی سوئیس، آزمایشی تحت عنوان Project Jura در زمینه صدور ارز دیجیتال ملی این کشور انجام داده است که عمدتاً  بازار وام‌دهی بانک به بانک را شامل شده و تراکنش‌های عمومی را در بر نمی گیرد.

بانک مرکزی فرانسه اعلام کرده است که در آینده نیز چندین برنامه‌ی آزمایشی دیگر در همین زمینه انجام خواهدداد که یافته‌های حاصل از آنها نقش مهمی در تحلیل و بررسی مزیت های اصلی صدور ارزهای دیجیتال ملی توسط این بانک ایفا خواهند کرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: coindesk

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا