اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۱۶ تیر

پس از پشت سر گذاشتن یک روند اصلاح نزولی جزئی، اتریوم در نزدیکی منطقه ۲۱۵۰ دلاری به حمایت خوبی دست یافت. اتر (ETH) که توانست زیان های وارد شده را تاحدودی بازیابی کند، بالاتر از منطقه ۲۲۰۰ دلاری یک مبنای حمایتی مهم تشکیل داد.

پس از آن، این ارز روند افزایشی جدیدی را بالاتر از سطح مقاومت ۲۲۵۰ دلاری آغاز کرد. به دنبال این حرکت، قیمت اتر مشخصاً بالاتر از سطح اصلاحی ۷۶.۴% فیبوناچی حرکت نزولی ۲۳۸۸ دلار به ۲۱۵۸ دلار شکسته شد. افزون بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD بالاتر از یک مثلث انقباضی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۳۳۰ دلار یک شکست قیمت دیده شد.

اتر اکنون با قیمتی بالاتر از ۲۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله شده و کم کم به آخرین سقف نوسانی ثبت شده در نزدیکی منطقه ۲۳۸۸ دلاری نزدیک می شود. اولین مقاومت اصلی در این مسیر افزایشی نزدیک به سطح ۲۴۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار اتر 1 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 16 تیر
نمودار ساعتی قیمت اتریوم

بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۴۰۰ دلار می تواند با آغاز یک روند افزایشی ملموس همراه گردد. مقاومت اصلی بعدی نیز در تراز ۲۴۴۲ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد که به سطح افزایشی ۱.۲۳۶ فیبوناچی حرکت نزولی ۲۳۸۸ دلار به ۲۱۵۸ دلار نزدیک است. هرگونه افزایش بیشتر می تواند قیمت اتر را به سمت تراز ۲۵۰۰ دلار هدایت کند.

اگر اتریوم نتواند از منطقه مقاومت ۲۴۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً با یک اصلاح نزولی دیگر مواجه می شود. در این روند نزولی، اولین حمایت نزدیک سطح ۲۳۳۰ دلار و منطقه مثلث شکسته شده،  خواهد بود.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۳۰۰ دلار به کمک این ارز خواهد آمد. هرگونه کاهش بیشتر قیمت ممکن است با حرکت به سمت منطقه حمایتی ۲۲۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ همراه باشد. حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۲۰۰ دلار است و درصورت شکست این سطح، خطر کاهش بیشتر قیمت وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۲۳۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۲۴۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا