اخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالتحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ریپل؛ چهارشنبه ۱۶ تیر

ریپل در مسیر رسیدن به مرز ۱ دلاری

ریپل (XRP) در حال حاضر ۳۶٪ بالاتر از کف محدوده قیمتی خود در ۰.۶۶۸۵ دلار معامله می شود. ریپل تقریباً دو هفته است که در این ناحیه قرار دارد ، که می تواند نشان دهنده ی شروع یک حرکت بزرگ باشد.
با فرض ادامه روند گاوی و صعود قیمت بیت کوین به ۴۰,۰۰۰ وبعد به۴۲,۴۵۱ دلار ، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که قیمت XRP نیز همین روند را دنبال خواهد کرد.

با فرض وقوع چنین سناریوی، گاوها باید از مرزهای مقاومت فوری در قیمت ۰.۷۰۷ دلار و ۰.۷۹۱ دلار عبور کنند. با عبور از این سطوح، ریپل می تواند در مسیر رسیدن به سطح اصلاحی ۵۰ درصد فیبوناچی در ۰.۹۰۲ دلار قرار گیرد.

بالاتر از این سطوح قیمتی ، احتمال عقب نشینی قیمت از سطوح قیمت ۰.۹۹۸ دلار تا ۱.۱۳۳ دلار وجود دارد که به ترتیب در نزدیکی سطوح اصلاحی ۶۲٪ ، ۷۰.۵٪ و ۷۹٪ فیبوناچی قرار دارند.

این ناحیه مقاومتی طی ۵۰ روز گذشته دوبار منجر به کاهش قیمت XRP شده است. بنابراین ، در شرایط بسیار صعودی ، حرکت قیمت ریپل در محدوده ی ثابت فعلی می تواند منجر شود تا ریپل با ۶۵ درصد رشد به ۱.۰۶۵ دلار و ۱.۱۳۳ دلار جهش یابد.

 

xrp 637612491502483728 - تحلیل تکنیکال ریپل؛ چهارشنبه 16 تیر
نمودار ۴ ساعته جفت ارز XRP / USDT

 

 

الگوی تکنیکال (MVRV) ، سناریوی گاوی مذکور را تایید می کند و در حال حاضر بالاتر از خط صفر خود حرکت می کند. این اندیکاتور تکنیکال میانگین سود / ضرر سرمایه گذارانی که در طول سال گذشته ریپل خریداری کرده اند ، را نشان می دهد.

مدل ۳۶۵MVRV روزه از ۱۳۳٪ در ۱۸ مه(۲۸ اردیبهشت) به ۱۱٪ در ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) کاهش یافت. نوسانات نزولی نشان دهنده ی این است که معامله گران کوتاه مدت سود خود را سیو کرده اند و در عین حال ،ناحیه منفی نیز خبر از افزایش سرمایه گذاران بلند مدت می دهد.

آخرین باری که این لگوی برای ریپل در ناحیه منفی قرار گرفت، اول فوریه(۱۳ بهمن) بود که قیمت XRP در حدود ۰.۳۷۹ دلار رنج میزد. تقریباً ۱۲ روز پس از آن ،قیمتپ با ۶۷٪ رشد به ۰.۶۲ دلار رسید.

بنابراین ، اگر اتفاق مشابهی رخ دهد ، قیمت XRP به احتمال زیاد به۱ دلار خواهد رسید.

mvrv 637612493840624280 - تحلیل تکنیکال ریپل؛ چهارشنبه 16 تیر

 

از سوی دیگر ، اگر فعالان بازار به سیو سود ادامه دهند و منجر به شکست سطح حمایت ۰.۶۵ دلاری شوند ، قیمت XRP احتمالاً کف محدوده ی قیمت خود را در ۰.۵۰۵ دلار مجددا امتحان کند.

شکست حمایت۰.۵۰۵ دلاری ، روند صعودی را باطل می کند و در پی آن ، ریپل می تواند با ۱۲ درصد افت به سد حمایت ۰.۴۵۲ دلاری کاهش یابد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

 

منبع:fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا