اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

گلدمن ساکس:محبوبیت اتریوم میتواند باعث تبدیل شدن ETH به ذخیره کننده ارزش برتر بشود

گلدمن ساکس(Goldman Sachs) می گوید محبوبیت قراردادهای هوشمند Ethereum به این معنی است که می تواند جای بیت کوین به عنوان رمزارز شماره یک از نظر ارزش بازار را بگیرد.

گلدمن ساکس روز سه شنبه در یادداشتی به مشتریان گفت که بلاکچینی با بالاترین “پتانسیل استفاده واقعی” Ethereum است ،که نشان می دهد ETH خود را می تواند تبدیل به ذخیره کننده ارزشِ دیجیتالیِ برتر کند.  

براساس گزارشی از Business Insider،به این ترتیب، گلدمن پیش بینی می کند که کل ارزش بازار (ETH) می تواند در سال های آینده از کل ارزش بازار بیت کوین (BTC) سبقت گیرد 

“[اتر] در حال حاضر مانند رمزارزی با بالاترین پتانسیل استفاده واقعی به نظر می رسد چرا که Ethereum، پلت فرمی که ارز دیجیتال بومی آن است، محبوب ترین پلت فرم توسعه برای اجرای قراردادهای هوشمند است.”

قراردادهای هوشمند با فناوری که پیشرفت پروتکلهای دیفای(DeFi) و برنامه های غیرمتمرکز کریپتویی را تسهیل کرده است،شامل تغییر طراحیِ نرم افزاری اجرای قراردادهای دیجیتال است.

تحلیلگران اشاره کردند که مزیت پیشرو بودن بیت کوین به آن برند قوی تری داده است، با این حال این باور وجود دارد که فاقد برخی موارد استفاده اتر است و در سرعت تراکنش تاخیر دارد.بیت کوین در نتیجه تمرکز خود بر پول معتبر بودن و امنیت شبکه، هنوز همان سطح از قابلیتهای Ethereum را ارائه نمی دهد.

Ethereum به عنوان یک شبکه جوان تر نیز توانسته است با سرعتی بیشتر از بیت کوین رشد کند. در حالی که بیت کوین در سال گذشته ۲۶۱ درصد رشد داشته است، ETH در همان دوره ۸۵۶ درصد افزایش داشته است.tahlil - گلدمن ساکس:محبوبیت اتریوم میتواند باعث تبدیل شدن ETH به ذخیره کننده ارزش برتر بشود

با وجود عبور Ethereum از بیت کوین، تحلیلگران همچنین استدلال می کنند طلا یک ذخیره کننده ارزش برتر نسبت به دارایی های دیجیتال است، آنها طلا را به عنوان یک “پوشش دفاعی در برابرِ تورم” و کریپتو را به عنوان یک “پوشش پرخطر در برابر تورم” معرفی میکنند.

“این رقابت در میان رمزارزها یکی دیگر از عوامل خطر است که مانع از تبدیل شدن آنها به دارایی های امن در این مرحله می شود.”

این یادداشت یک ماه پس از آن صورت می گیرد که تحلیلگران گروه استراتژی سرمایه گذاری گلدمن ساکس(Goldman Sachs Investment Strategy Group) به مشتریان گفتند که کریپتو حتی یک کلاس دارایی “قابل سرمایه گذاری” نیست. تحلیلگران گفتند:

“در حالی که اکوسیستم دارایی های دیجیتال ممکن است به خوبی انقلابی در آینده همه چیز ایجاد کند، این بدان معنا نیست که رمزارزها یک طبقه دارایی قابل سرمایه گذاری هستند.”

بانک ها تنها کسانی نیستند که متوجه شده اند Ethereum از بیت کوین به صورت قابل توجهی سبقت می گیرد. بنیانگذار و مدیر عامل Celsius Network که یک شرکت سپرده گذاری و وام دهی کریپتو با ۱۷ میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت است، روز دوشنبه به کیتکو نیوز(Kitco News) گفت که در حال حاضر از نظر موجودی در میان کاربران این پلتفرم اتر از بیت کوین عبور کرده و معتقد است که این کار را در ابعادی گسترده تر در سال ۲۰۲۲(۱۴۰۱) یا ۲۰۲۳(۱۴۰۲) انجام خواهد داد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا