اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار سهام های بین المللی

شرکت استیبل کوین Circle قرار است در یک توافق blank-check عرضه عمومی شود

شرکت Circle که توسط بانک سرمایه گذاری آمریکایی Goldman sachs پشتیبانی میشود،یک شریک استیبل کوینی غول پرداخت،Visa است.

سِرکل(circle)، یک شرکت مورد حمایت گلدمن ساکسِ متمرکز بر توسعه استیبل کوین ، روز پنجشنبه برنامه های خود را برای  عرضه عمومی رسما اعلام کرده است.

  بر اساس شرایط این توافق، یک شرکت هلدینگ جدید ایرلندی هم کنکورد(Concord) و هم سِرکل را تحت مالکیت در خواهد آورد و به یک شرکت مورد معامله عمومی تبدیل خواهد شد که انتظار می رود در بازار بورس نیویورک (NYSE) با علامت اختصاری “CRCL” لیست شود. پس از اتمام معامله، سهامداران فعلی سِرکل حدود ۸۶٪ مالکیت این نهاد عمومی را در دست خواهند داشت.

این شرکت گفت که از طریق  ادغام با یک شرکت Blank-check(شرکتی که اغلب برای جذب سرمایه یا ادغام با شرکت دیگری به وجود می آید) به نام Concord Acquisition Corp در یک معامله با ارزش ۴.۵ میلیارد دلار عمومی خواهد شد.

سرمایه گذاران علاوه بر این متعهد به پرداخت ۴۱۵ میلیون دلار در تامین مالی PIPE (سرمایه گذاری خصوصی در سهامی عام) شدند،که همراه با پول نقد در سپرده و تامین مالی  اخیرا پایان یافته سِرکل از طریق اوراق قرضه قابل تبدیل برای شرکت بیش از ۱.۱ میلیارد دلار درآمد ناخالص به همراه دارد.این Pipe توسط سرمایه گذاران نهادی بزرگی مانند Marshall Wace، شرکت Fidelity Management و شرکت تحقیقاتی Adage Capital Management حمایت شد.

جرمی آلیر(Jeremy Allaire) یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت سرکل، مدیر عامل این شرکت باقی خواهد ماند و باب دایمند(Bob Diamond) رئیس کنکورد در حال پیوستن به هیئت مدیره است.بر اساس این اطلاعیه، این معامله به اتفاق آرا توسط هر دو هیئت مدیره کنکورد و سرکل تصویب شده است و انتظار می رود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ نهایی شود. معامله منوط به تصویب سهامداران کنکورد و سرکل و دیگر شرایط نهایی سازی معمول است.

سرکل توسعه دهنده اصلی یو اس دی کوین (USDC)، دومین استیبل کوین بزرگ پس از تتر (USDT) است.در اواخر ماه مه(اردیبهشت)، این شرکت ۴۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خصوصی را از مجموعه ای از سهام خصوصی، سرمایه گذاران نهادی و راهبردی جمع آوری کرد.سِرکل توسط بانک سرمایه گذاری بزرگ آمریکایی،گلدمن ساکس حمایت می شود، که به عنوان مشاور مالی انحصاری برای کنکورد عمل میکند.

در اوایل سال جاری، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سرکل ، جرمی آلیر پیش بینی کرد که USDC این شرکت در مسیر پیشی گرفتن از غول پرداخت PayPal از نظر ارزش دلاری تراکنش یافته است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا