اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۱۷ تیر)

سقوط بیت کوین به زیر ۳۳ هزار دلار

همین چند روز پیش ارز رمزنگاری شده اول بازار با تراز ۳۶۰۰۰ دلار روبرو شد، اما به دنبال افزایش نوسانات پس از آن، ابتدا به حدود ۳۳۰۰۰ دلار رسید و در روزهای بعد بار دیگر به ۳۵۰۰۰ دلار بازگشت. سپس اخبار منفی بیشتری که از کشور چین به گوش رسید مجدداً این دارایی را چند هزار دلار پایین کشید.

با این حال، به نظر می رسد که اثرات منفی این سرکوب ها کم کم رنگ باخته است چرا که بیت کوین این بار تمام ضررهای خود را بازیابی کرده و  برای مدت کوتاهی از ۳۵۰۰۰ دلار هم بالاتر رفت. ولی نتوانست قاطعانه بر این سطح خاص غلبه کند و در عرض چند ساعت با افزایش فشار از سوی خرس ها، بیش از ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت. در نتیجه، این دارایی به پایین ترین سطح روزانه خود یعنی ۳۲۸۰۰ دلار رسید که کمترین قیمت آن از روز دوم جولای (۱۱ تیر) تاکنون است.

با وجود بهبودی نسبی و بازگشت بیت کوین به سطوح بالاتر از ۳۳۰۰۰ دلار، این ارز رمزپایه در مقیاس ۲۴ ساعته هنوز بیش از ۴٪ کاهش را نشان می دهد. ارزش بازار آن نیز اکنون کمتر از ۶۵۰ میلیارد دلار است.

آلتکوین های قرمزپوش

وضعیت میان کوین های جایگزین نیز تا حدود زیادی مشابه بوده است. اتریوم اخیراً یکی از بهترین عملکردها را در میان آلتکوین ها از خود نشان داده است، خصوصاً پس از اینکه مشخص شد هارد فورک لندن در اوایل ماه اوت (اواسط مرداد) اجرایی خواهد شد. دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار با لمس تراز ۲۳۰۰ دلار به بالاترین سطح قیمت ۳ هفته اخیر خود رسید. با این حال، اتر از دیروز بیش از ۷ درصد کاهش یافته و اکنون با قیمت ۲۱۷۱ دلا ترید می شود.

بایننس کوین نیز با حدود ۵ درصد کاهش به ۳۲۰ دلار رسیده است. Cardano (-4٪) ، Ripple (-5.5٪) ، Polkadot (-5.5٪) Bitcoin Cash (-5.5٪) و Litecoin (-5.5٪) همگی با درصد مشابهی ریزش همراه بوده اند.

بازار 17 - نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (17 تیر)

علاوه بر این ، Dogecoin (-8.5)) ، Uniswap (-10)) و Chainlink (-10) بیشترین ضرر را در میان ارزهای دارای ارزش بازار زیاد شاهد بوده اند.

جالب اینجاست که آلتکوین هایی مانند Flow (33٪) ، Stacks (19٪) و BakeryToken (11٪) در این روز خونین، دستاوردهای چشمگیری داشته اند. به جز موارد مذکور، اغلب آلتکوین های دارای ارزش بازار کمتر عمیقاً به رنگ قرمز درآمده اند.

توکن KuCoin که برای چندین روز متوالی در حال بالا رفتن بود، از دیروز ۲۱ درصد افت کرده است. SushiSwap (-13%), Compound (-12%), Synthetix (-12%), Avalanche (-11%), Telcoin (-10%), THORChain (-10%), Horizen (-10%) و PancakeSwap (-10%) نیز همگی افتی دورقمی را شاهد بوده اند.

در نهایت، سرمایه تجمعی بازار از دیروز ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا