اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار بیت کویناخبار فاندامنتال

همزمان با افت بی سابقه سختی شبکه، درآمد ماینرهای بیت کوین ۵۰ درصد افزایش داشته است

به دنبال بزرگترین افت “سختی استخراج” که تاکنون در شبکه بیت کوین مشاهده شده است، درآمد ماینرهای بیت کوین افزایش چشمگیری داشته است. آمار و ارقام منتشر شده توسط Blockchain.com حاکی از آن است که درآمد روزانه ماینرها در این مدت بیش از ۵۰٪ افزایش را نشان می دهد.

خروج ماینرهای بیت کوین از چین منجر به ایجاد نوعی پویایی جالبی شده است که در نوع خود بی نظیر است. سرکوب اخیر مراکز استخراج ارزهای رمزپایه توسط مقامات چینی با آفلاین شدن نیمی از قدرت هش شبکه همراه بوده است. هنوز مشخص نیست که ماینرهایی که اکنون دست از کار کشیده اند چه زمانی می توانند فرایند استخراج خود را از سر بگیرند. در مقابل، ماینرهایی که هنوز آنلاین هستند، شاهد افزایش غیرمنتظره درآمد خود بوده اند زیرا رقابت شدیدی که در این بازار وجود داشت به یک باره از میان برداشته شد. در حقیقت، سودآوری اکنون با زمانی که جفت ارز BTC/USD به مارک قیمتی ۵۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار رسیده بود قابل قیاس است.

هنگام تجزیه و تحلیل داده های هفته های اخیر به وضوح می توان این تغییرات را دید. برای مثال، در تاریخ ۲ جولای (۱۱ تیر)، درست یک روز قبل از تعدیل سختی شبکه، درآمد روزانه استخراج بیت کوین در حدود ۲۰.۷ میلیون دلار بود و روز ۶ جولای (۱۵ تیر) این رقم به ۳۱.۹ میلیون دلار رسیده بود.

نتایج تغییرات ایجاد شده پس از تعطیلی بخش زیادی از ماینرها و کاهش بازار رقابتی میان ماینرهای باقی مانده، تنها به افزایش درآمد استخراج کننده ها محدود نمی شود. داده های پلتفرم تحلیل داده گلاسنود نشان می دهد که میانگین زمان بلوک نیز در طی چند روز گذشته به حداکثر رسیده است. این ارقام تنها در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ و درست زمانی مشاهده شده بود که بیت کوین تازه اوایل راه خود بود.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: coinspeaker

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا