اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

تازه ترین نظرسنجی UBS: فقط ۱۱ درصد از بانک های مرکزی بیت کوین را جایگزین مناسبی برای طلا می دانند!

بیست و هفتمین پیمایش سمینار سالانه مدیریت منابع ذخیره که توسط شرکت خدمات مالی و بانکداری سوئیسی UBS انجام می گیرد، چشم انداز ارزهای رمزپایه به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری برای بانک های مرکزی را مورد بررسی قرار داده است. به گزارش یوبی‌اس، این نظرسنجی بین ماه های آوریل و ژوئن (اواسط فروردیت تا اواسط تیر ماه) میان حدوداً ۳۰ بانک مرکزی در سرتاسر جهان انجام گرفته است. به گفته بزرگترین بانک سوئیس، این نظرسنجی “از معتبرترین اسناد رسمی موجود درخصوص فعالیت های مرتبط با مدیریت منابع ذخیره می باشد.”

از روسای بانک های مرکزی چندین کشور سوال شده است که انگیزه اصلی بانک های مرکزی برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین چه می تواند باشد؟ بیشترین تعداد از پاسخ دهنگان گزینه “یادگیری و یا ایجاد دانش در مورد فرآیند سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری و مدیریت سرمایه گذاری را انتخاب کردند. به گفته UBS حدوداً ۸۳٪ از شرکت کنندگان معتقدند که فرآیند یادگیری سرمایه گذاری و مدیریت این کلاس جدید از دارایی ها برای موسسه آنها ارزشمند می باشد.

دومین پاسخ پرتکرار میان شرکت کنندگان، “دارایی بدون وابستگی” بود. سومین پاسخ نیز “سنبلی از پیشرفت فنی موسسه” بود. دیگر پاسخ متداول “جایگزینی برای طلا و یا به عبارت دیگر، استقلال از سیستم مالی غرب” بود. به طور خلاصه، ۱۱ درصد آنان ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین را جایگزینی برای طلا می‌دانند و ۲۸ درصد هم به سودآوری حاصل از سرمایه‌گذاری در این حوزه اشاره داشتند.

نظرسنجی - تازه ترین نظرسنجی UBS: فقط 11 درصد از بانک های مرکزی بیت کوین را جایگزین مناسبی برای طلا می دانند!

در این نظرسنجی نظر افراد درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز سوال شد. ۴۶٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که CBDC ها و ارزهای رمزپایه در کنار یکدیگر موجودیت پیدا می کنند و خاطرنشان کردند که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی جایگزین بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه نخواهند شد ولی در همین حال، ۳۳٪ معتقد بودند CBDCها می توانند جای ارزهای رمزپایه را بگیرند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا