اخبار بلاکچیناخبار بیت کوینبرگزیده ها

ساخت اینترنت غیرمتمرکز با استفاده از بلاکچین بیت کوین توسط مایکروسافت!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، با به اشتراک‌گذاری مقاله‌ای از مایکروسافت اعلام کرد که این غول فناوری اطلاعات جهانی قصد دارد از بلاکچین بیت کوین برای کمک به افراد در محافظت از هویت دیجیتال خود استفاده کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، پروژه جدید مایکروسافت شبکه همپوشان تشخیص هویت (Identity Overlay Network) یا به اختصار ION نام دارد که هدف آن، ایجاد شناسه‌های غیرمتمرکز (DID) است.

این شبکه یک فناوری لایه دوم و متن باز مشابه شبکه لایتنینگ بیت کوین است، با این تفاوت که به جای تمرکز بر پرداخت‌ها، از این بلاکچین برای ایجاد شناسه‌های دیجیتال برای احراز هویت آنلاین استفاده می‌کند. این شناسه‌ها نقطه اتکای تمام فعالیت‌های انجام شده توسط شخص در اینترنت خواهند بود.

این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد تا از فعالیت‌ها و حریم خصوصی خود در اینترنت در برابر نظارت دولت‌ها، نقض امنیت و نشت اطلاعات محافظت کرده و از کنترل پروفایل، اعتبارنامه‌ها و اطلاعات شخصی و مالی خود در اینترنت، توسط غول‌های بزرگ اینترنتی جلوگیری کنند.

مایکروسافت می‌گوید:

اگر هدف بیت کوین از بین بردن قدرت مؤسسات متمرکز بر پول است، ما در پروژه ION سعی داریم همان کار را با هویت‌های آنلاین انجام دهیم.

بنابراین، در این پروژه از بلاکچین بیت کوین برای ارائه سطح بالایی از غیرمتمرکزسازی و امنیت برای ایجاد شناسه‌های دیجیتال استفاده می‌شود.

بر اساس وایت پیپری که توسط مایکروسافت به اشتراک گذاشته شده، این شرکت معتقد است که هر شخص باید از فضای ابری امن برای ذخیره تمام عناصر هویت دیجیتال خود استفاده کند، نه این‌که داده‌های خود را با دادن مجوز به برنامه‌های متعدد، با آنها به اشتراک بگذارد.

در همین راستا، دنیل بوخنر (Daniel Buchner)، مدیر ارشد پروژه هویت غیرمتمرکز در مایکروسافت، اظهار داشت که این راه‌حل جدید مبتنی بر بیت کوین به افراد اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اشخاص ثالث در اینترنت فعالیت کنند. بوخنر گفت:

شبکه ION به هیچ کسی جز شما و افراد شبکه جواب پس نمی‌دهد. شما تنها کسی هستید که شناسه دیجیتال خود را اثبات می‌کنید و هیچ سازمان و شرکتی مالک آن نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا