اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوینکلاهبرداری

سرقت ۳۵۰ هزار دلار از حدود ۹۳ هزار قربانی برنامه های جعلی استخراج رمزارز اندروید!

شرکت امنیت سایبری Lookout ، کلاهبرداری های متعددی از طریق استخراج رمزارز را با استفاده از صدها برنامه جعلی اندروید شناسایی کرد. این طرح کلاهبرداری حداقل ۹۳,۰۰۰ نفر را تحت تأثیر قرار داده و بیش از ۳۵۰,۰۰۰ دلار از آنها سرقت کرده است.

سرقت پول به جای استخراج رمزارز

بر اساس گزارش اخیر ، شرکت امنیتی Lookout، تعداد ۱۷۲ برنامه جعلی اندروید را شناسایی کرده است که برای استخراج دارایی های دیجیتال استفاده می شود. این برنامه ها حداقل ۹۳,۰۰۰ قربانی را کلاهبرداری کردند و حدود ۳۵۰,۰۰۰ دلار از آنها دزدی کردند.

برنامه ها به دو بخش برنامه Android مجزا تقسیم شده اند که شامل BitScam و CloudScam میباشند. گفته می شود کلاهبرداران، آنها را برای هدف قرار دادن افراد علاقه مند به ارزهای رمزپایه طراحی کرده اند.

در هسته اصلی خود ، BitScam و CloudScam عملیات استخراج رمزنگاری را با پرداخت هزینه برای مشتریان تبلیغ می کردند. با این حال، این برنامه ها خدمات فوق را ارائه ندادند و پول قربانیان را به دزدیده اند. علاوه بر این، این برنامه ها حداقل حساب های موجودی جعلی را برای فریب به کاربران نشان می دادند. Ioannis Gasparis ، محقق امنیت برنامه تلفن همراه Lookout خاطر نشان کرد:

“این برنامه ها توانستند زیر رادار پرواز کنند. زیرا در واقع هیچ کار مخربی انجام نمی دهند. آنها برای جذب کاربران علاقه مند در عرصه ارز دیجیتال رمزپایه و جمع آوری پول برای خدماتی که وجود ندارند، راه اندازی شده اند. “

Lookout نشان داد که از بین ۱۷۲ برنامه جعلی، ۲۵ برنامه برای بارگیری در Google Play در دسترس است. متعاقباً، این شرکت امنیت سایبری، ابتکاری ترکیبی را با Google آغاز کرد و این برنامه ها را از این پلتفرم حذف کرد. همچنان این شرکت امنیت سایبری هشدار داد که صدها مورد از این نوع برنامه ها، برای بارگیری در فروشگاه های شخص ثالث موجود است.

کلاهبرداری BTC پس انداز زندگی یک زن انگلیسی را به سرقت برد.

CryptoPotato اخیراً در مورد پرونده ترزا جکسون (Teresa Jackson) ، یک معلم بازنشسته از پورتیزهد، سامرست (Portishead, Somerset) گزارش داده است. این خانم ۶۳ ساله تحت تأثیر یک طرح سرمایه گذاری بیت کوین قرار گرفت که در اینستاگرام تبلیغ شده بود و شروع به تأمل کرد که آیا مقداری از سرمایه خود را در آن قرار دهد یا خیر.

اندکی پس از ورود به این پروژه اسرارآمیز، فردی که ادعا می کند یک مشاور مالی با دانش قابل توجه در مورد بیت کوین است، با او تماس گرفت. ظاهراً این مرد ناشناس بسیار قدرتمند به نظر می رسید و جکسون را مجاب کرد که ۱۲۰ هزار پوند سرمایه گذاری کند که در واقع پول بازنشستگی و پس انداز زندگی او بوده است.

او پول را فرستاد و سعی کرد بررسی کند برای سرمایه گذاری او چه اتفاقی افتاده است. متأسفانه، هیچ پاسخی از طرف “مشاور” داده نشد و بودجه نیز به سرقت رفت:

“احساس خجالت و حماقت کردم. خانواده ام در مورد کاری که انجام دادم به من اعتماد کردند. من اکنون در Universal Credit هستم، به همین سادگی. من راحت هستم اما نمی توانم زندگی قبلی ام را داشته باشم. “

خانم جکسون، زمانی که در مورد این کلاهبرداری به بانک خود اطلاع داد، نیمی از پول خود را از بانک پس گرفت. با این حال، این موسسه قادر به بازگرداندن مبلغ کامل نبود. زیرا او پول نقد را خود انتقال داده بود.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا