اخباراخبار ارز دیجیتال

مردی که با پول PPP تسلا و کریپتو خریده بود ممکن است به چند دهه زندان محکوم شود

به گزارش مرکوری نیوز(Mercury News)، وزارت دادگستری آمریکا یک مرد کالیفرنیایی را پس از آن که گفته می شود از وام های با پشتوانه مالیات دهندگان برای خرید رمزارزها استفاده کرد، به ۹ فقره wire fraud(کلاه برداری با وسایل ارتباط از راه دور) و کلاه برداری بانکی متهم کرد.

اتهامات فوق حداکثر مجازاتی تا پنجاه سال زندان به همراه دارد.

با ارائه بیش از ۳۰ درخواست PPP(وام برای پرداخت حقوق کارکنان یک کسب و کار) و EIDL(وام برای جبران فجایع اقتصادی) ساختگی از طرف افراد و شرکتهای مختلف Lebnitz  قادر به جمع آوری بیش از ۳.۶ میلیون دلار وجه نامشروع شد.


به غیر از ریخت و پاش کردن پول در کریپتو، Tran همچنین بخشی از وجوه دزدیده شده را به حساب های بانکی شخصی خود ارسال می کرد

 این شکایت وزارت دادگستری آمریکا ادعا می کند ،او همچنین به طور بی شرمانه ای ۱۰۰۰۰۰ دلار برای خرید یک خودرو تسلا مدل جدید خرج کرد.

از آنجا که در طول این همه گیری شدید، وامهای PPP با چند بررسی سابقه داده میشد، مقدار زیادی از کلاهبرداران شروع به بهره گیری از این مسئله در سال گذشته کردند.

 در پرونده Tran، درخواستهای متعدد یکسان به عنوان هشداری آشکار عمل کرده اند.

بنا به گزارش ها او تنها یک ماه قبل از دریافت یک میلیون دلار وام در ژوئن ۲۰۲۰(خرداد۹۹) چهار شرکت را با آدرس های جعلی ثبت کرده است.

در ماه ژوئیه گذشته(تیر۹۹) وزارت دادگستری اتهامات مجرمانه ای علیه یک فرد تگزاسی که طرح کلاه برداری مشابهی برای خرید رمزارزها از صرافی کوینبیس را اجرا کرده بود،ثبت کرد.جاشوا توماس آرگیرس(Joshua Thomas Argires) بیش از یک میلیون دلار وام PPP برای یک شرکت باربیکیو دریافت کرد که به صورت مستند هیچ کارمندی نداشت.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:utoday

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا