اخبار بیت کوینبرگزیده ها

پیش بینی قیمت ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین برای پایان سال ۲۰۲۱

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیا عدد ۱۰۰ هزار دلار که اکثر ‌سرمایه‌گذاران بیت کوین تا پایان ۲۰۲۱ منتظر آن هستند واقع بینانه است؟

‌سرمایه‌گذاران بیت کوین (BTC) معروف هستند که همیشه بازار را صعودی می‌دانند و حتی وقتی بیت کوین ۵۰ درصد اصلاح می‌کند مانند اصلاح فعلی، اکثر تحلیلگران خوش‌بین هستند. یکی از دلایل خوش‌بینی بی‌پایان ‌سرمایه‌گذاران و اعتقاد به افزایش بی‌نهایت قیمت بیت کوین، می‌تواند کاهش انتشار بیت کوین و محدودیت عرضه ۲۱ میلیونی آن باشد.

حتی دقیق‌ترین تحلیل‌ها از تحلیگر‌های معروفی مثل Plan B، نمی‌توانند بازار خرسی (نزولی)، ریزش‌های شدید یا پامپ‌های ناشی از فومو را پیش بینی کنند.

بیت کوین در یک دنیای خلا وجود ندارد. هر چقدر هم که ‌سرمایه‌گذاران روی بیت کوین تعصب داشته باشند اما عملکرد بیت کوین به میزان زیادی به مقدار دلار، یورو و یوان در گردش در جامعه و همچنین نرخ سود بانک‌ها، قیمت املاک و مستغلات، سهام و کالا‌ها بستگی دارد.

حتی رشد اقتصادی جهانی و انتظارات تورمی ‌در جهان بر ریسک‌پذیری افراد، شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تأثیر می‌گذارد.

محرک‌های قیمت فعلی بیت کوین

صرف نظر از آنچه این مدل‌های ارزیابی پیش بینی می‌کنند، این فعالان بازار هستند که قیمت را تشکیل می‌دهند. برخلاف آنچه انتظار می‌رود، داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که تنها ۲.۵ میلیون بیت کوین در حال حاضر در صرافی‌ها سپرده گذاری شده است. این عدد را با ۱۰.۷ میلیون بیت کوینی مقایسه کنید که طبق اطلاعات HODL wave در ۱۲ ماه گذشته جابجا نشده است.

یکی از راه‌های پیش بینی قیمت بررسی معاملات Option است. در این معاملات افراد قیمت بیت کوین را برای یک زمان مشخص پیش بینی می‌کنند.

با بررسی و دقت در این معاملات می‌بینیم که افرادی که معامله Option با پیش بینی قیمت ۵۰۰۰۰ دلار دارند در مقایسه با افرادی که معامله روی قیمت ۲۰۰۰۰۰ دلار دارند بسیار بیشتر هستند.Options $100K end 2021

در زمان نوشتن این خبر، معاملات اختیاری (Option) که تا تاریخ ۳۱ دسامبر بسته شده است و قیمت بیت کوین را ۵۰ هزار دلار پیش بینی کرده‌اند، ارزش ۴۳۵۰ دلاری دارد. اما در همین تاریخ معاملات با پیش بینی قیمت ۲۰۰ هزار دلار، ارزش ۴۱۵ دلاری دارد و این یعنی پیش بینی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تقریبا ده برابر کمتر از پیش بینی قیمت ۵۰ هزار دلار است.

با توجه به معاملات اختیاری (Option)، احتمال بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری هنوز وجود دارد

طبق مدل Black & Scholes در حال حاضر ۱۱۸۵ دلار معاملات Option روی قیمت بیت کوین ۱۰۰ هزار دلار بسته شده است که از نظر ریاضی ۱۳ درصد احتمال وقوع آن وجود دارد. البته به این نکته توجه کنید این روش فقط قیمت بیت کوین در تاریخ ۳۱ دسامبر ساعت ۸ صبح به وقت ET (Eastern Time) است و حتی قیمت ۹۹۹۹۹ دلار را نیز محاسبه نکرده است.

با وجود این، تریدر‌های حرفه‌ای هنوز هم قیمت ۱۰۰ هزار دلاری را برای بیت کوین تا پایان سال پیش بینی می‌کنند. ممکن است الان دور از ذهن به نظر برسد، اما نوسانات شدید بیت کوین به همه ثابت کرده که بیت کوین همیشه می‌تواند همه را متعجب کند، به خصوص اینکه هنوز نیمی از سال ۲۰۲۱ باقی مانده است.

البته در هنگام سرمایه‌گذاری همیشه جایی برای ریسک قرار دهید. همه این‌ها فقط یک پیشبینی است که ممکن است در واقعیت اتفاق نیفتد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا