اخبار صرافی هابرگزیده ها

قانون‌گذاران به دنبال تهدید جدی برای بایننس!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

قانون‌گذاران و ناظران در چند هفته گذشته هشدار‌های زیادی علیه صرافی بایننس صادر کرده‌اند. با توجه به اینکه بایننس یک صرافی پیشرو در ارزهای دیجیتال است آیا صنعت ارز‌های دیجیتال با تهدید روبرو است یا این فقط یک فاد (FUD) است؟

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است. با توجه به حجم معاملات بسیار بالای آن، اخیرا مورد توجه ناظران بازار‌های مالی قرار گرفته است.

به خاطر رشد چشمگیر صرافی بایننس، این صرافی بسیار مورد توجه قانون‌گذاران جهانی قرار گرفته است. برخی از این قانون‌گذاران فقط هشدار داده‌اند و برخی نیز رسما علیه این صرافی اقداماتی انجام داده‌اند.

اخیرا با هشدار سازمان مالی انگلستان، وضعیت پیچیده‌تر شد. این سازمان به گروه بایننس و Binance Markets Limited هشدار داد که آنها نمی‌توانند در انگلستان فعالیت کنند.

اندکی پس از آن، صرافی بایننس بیان کرد: BML (Binance Markets Limited) یک موجودیت قانونی جداگانه است و هیچ سرویس یا محصولی را توسط Binance ارائه نمی‌دهد.

Regulators Going Binance

قانون‌گذاران بیشتری از کشور‌های دیگر نیز گفته‌اند که صرافی بایننس مجاز به فعالیت در کشور آنها نیست. ژاپن جز اولین کشور‌ها بود که این مسئله را بیان کرد پس از آن سنگاپور و جزایر کیمن هم فعالیت بایننس در کشور خود را ممنوع کردند.

در ۲ جولای ۲۰۲۱ تایلند از سایر کشور‌ها پیشی گرفت و به جای اخطار، شکایت کیفری علیه بایننس ثبت کرد.

این یک تهدید جدی است یا فقط فاد است؟

به نظر می رسد اینکه اینهمه کشور با هم شروع به اخطار و هشدار کرده‌اند یک مانع اساسی برای بایننس به حساب بیاید.

به گفته آدام کوکران (Adam Cochran) تحلیل گر صنعت، به نظر نمی‌رسد که همه این حملات هماهنگ شده باشد.

کوکران چند سناریوی قابل قبول ارائه داد. در سناریو اول او بیان کرد ممکن است کشور بزرگتری در تلاش برای تشکیل پرونده برای بایننس باشد.

این تحلیلگر گفت:

تنها تقصیر بایننس رشد سریع آن بوده است و حالا این کمپانی مجبور است با همه قانون‌گذاران همکاری کند.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) یک وکیل تاثیرگذار در صنعت ارزهای دیجیتال گفت که امکان همکاری گسترده ناظران قانونی در کشور‌های مختلف وجود دارد.

تاریخچه ارزهای دیجیتال به ما نشان داده که این طور خبر‌ها می‌توانند بر کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال و احتمالا در کوتاه مدت روی قیمت بیت کوین هم اثر بگذارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا