اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دوج کوین

دوج کوین نسبت به ماه گذشته ۳۶٪ افت داشته است

از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخی خود در ۰/۷۳ دلار در ماه می (اردیبهشت)، دوج کوین بیش از ۷۰٪ از ارزش خود را از دست داده است و فقط در ماه گذشته ۳۶٪ کاهش یافته است.

ماسک در یک توئیت در تاریخ ۹ ژوئیه (۱۸ تیر)، بیت کوین و اتریوم را به دلیل کندی معاملات خود مورد انتقاد قرار داد. وی افزود که بهبود دوج کوین برای به حداقل رساندن هزینه های معامله “ضروری” است. این تفاسیر نشان از توانایی ماسک در کنترل بازارها داشت و باعث پامپ دوج کوین و افزایش قیمت ۱۳ درصدی آن شد.

با این حال، دوج از آن زمان به بعد تمام این دستاوردها را از بین برد. این میم کوین در طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد، در هفته گذشته ۱۴/۸ درصد و در ماه گذشته ۳۶ درصد کاهش یافته است.

بیت کوین به حاشیه می رود
بازار گسترده رمزارزها نیز با اواخر مشکل مواجه شده است. طی هفته های گذشته بیت کوین بین ۳۶ تا ۳۰ هزار دلار معامله شده است، رمزارز رتبه دوم، اتریوم نیز همین کار را انجام داده و بین ۲۴۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار معامله شده است.

و به دلیل همبستگی بین این دو رمزارز و بقیه بازار، جای تعجب نیست که آلت کوین هایی مانند دوج کوین نیز با این مشکل دست و پنجه نرم کنند.

به نظر می رسد یکی از محرک های اصلی این روند نزولی وجود سیستم های نظارتی دقیق است. این قوانین در درجه اول پیرامون استیبل کوین ها، رمزارزهای مرتبط با ارزش فیات و حمایت از مشتری می چرخد، اما رسانه های اجتماعی نیز نقشی اساسی دارند.

در تاریخ ۱۰ ژوئیه (۱۹ تیر)، TikTok تبلیغات مرتبط با رمزارزها را به عنوان بخشی از سرکوب گسترده مربوط به امور مالی ممنوع کرد. این پلتفرم همچنین محلی برای پرورش انواع میم کوین ها از جمله دوج کوین بوده است.

یکی از مجریان شبکه های تلویزیونی به بینندگان گفت که ۲۵ دلار در دوج سرمایه گذاری کنند و افزود: “دوج کوین عملاً بی ارزش است و هرگاه به ۱ دلار برسد، شما ۱۰،۰۰۰ دلار خواهید داشت.”

گرچه این روزها، دوج به صفر نزدیک تر است تا ۱ دلار.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا