اخبار بیت کوینبرگزیده ها

معامله‌گران در حال انباشت بیت کوین! منتظر جهش قیمتی BTC باشیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

افزایش خروج بیت کوین (BTC) از صرافی‌های متمرکز نشان می‌دهد که بازار این ارز دیجیتال در یک روند انباشت قرار دارد.

تعداد بیت کوین‌های نگهداری‌شده در صرافی‌های متمرکز از اواخر ماه می تاکنون به طور مداوم در حال کاهش است و تقریباً ۲ هزار واحد BTC (با ارزش تقریبی ۶۶ میلیون دلار با قیمت‌های فعلی) به صورت روزانه توسط معامله‌گران از صرافی‌ها خارج می‌شود.

داده‌های درون زنجیره‌ای منتشرشده توسط شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهند که ذخایر بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به سطح مشاهده‌شده در ماه آوریل رسیده است، زمانی که قیمت ارز دیجیتال برتر جهان به بالاترین رکورد تاریخی خود در حدود ۶۵ هزار دلار رسید.

به گفته تحلیلگران، طی روند گاوی منتهی به این اوج قیمتی، کاهش بی‌وقفه ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها، یکی از کاتالیزورهای صعودی اصلی بود. کارشناسان گلس‌نود معتقدند که بیشتر BTC های خروجی از صرافی‌ها، به صندوق تراست بیت کوین شرکت گری اسکیل (GBTC) منتقل شده یا توسط سرمایه‌گذاران سازمانی جمع‌آوری شده بودند.

با این حال، هنگامی که قیمت بیت کوین در ماه می کاهش یافت، با فروش کوین‌ها و انتقال آنها به صرافی‌ها، این روند معکوس شد. در حال حاضر، با افزایش جریان خروجی بیت کوین، حجم خالص انتقال این ارز دیجیتال دوباره به محدوده منفی برگشته است.

گلس‌نود می‌گوید:

با توجه به میانگین متحرک ۱۴ روزه، در دو هفته گذشته روند بازگشتی مثبتی برای خروج بیت کوین از صرافی‌ها مشاهده شده و برداشت ۲ هزار واحد BTC در روز ثبت شده است.

withdrawing-2k-btc-from-exchanges
حجم ورودی و خروجی بیت کوین در صرافی‌ها.

این شرکت تحلیلی در گزارش خود همچنین خاطرنشان کرد که نسبت کارمزد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای مربوط به واریز به صرافی‌ها از اوج ۱۷ درصدی خود در ماه می، به ۱۴ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، نسبت کارمزد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای مربوط به برداشت بیت کوین از صرافی‌ها، در ماه جاری با یک رشد قابل توجه از ۳٫۷ درصد به ۵٫۴ درصد افزایش یافته که نشان‌دهنده افزایش اولویت انباشت نسبت به فروش است.

به نظر می‌رسد کاهش ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها با افزایش جریان ورودی سرمایه به پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) طی دو هفته گذشته همزمان شده است.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم دیفای‌ لاما (DeFiLlama)، ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای با یک رشد ۲۱ درصدی، از ۹۲ میلیارد دلار در تاریخ ۲۶ ژوئن به ۱۱۱ میلیارد دلار در حال حاضر رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا