اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های مالی

جی پی مورگان گزارش درآمد سه ماه دوم سال را منتشر کرد

جی پی مورگان (NYSE: JPM) که یکی از برترین شرکت های بانکی جهان است، گزارش درآمد سه ماهه دوم خود را منتشر کرده است. اخبار منتشر شده روز سه شنبه، موید این واقعیت بودند که این شرکت در این مدت عملکرد بسیار خوبی داشته و تمام انتظارات تحلیلگران پانل بازار را از نظر رکورد درآمدزایی شکسته است.

به دنبال تحولاتی که اخیراً این شرکت در قیمت سهام خود شاهد بود، موفق شد به طور پیوسته قیمت سهام خود را حفظ کرده و از داو جونز که در ابتدای سال ۱۴.۳۴ درصد رشد داشت، پیشی بگیرد.

جی پی مورگان اعلام کرده است ارزش سهام این شرکت با قیمت چشمگیر ۳.۷۸ دلار به ازای هر سهم و با درآمد ۳۰.۴۸ میلیارد دلار حفظ شده است. درحالیکه تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که این شرکت احتمالاً به رکورد ۳.۱۶ دلار در هر سهم با درآمد ۳۰ میلیارد دلار دست پیدا خواهد کرد. به این ترتیب، جی پی مورگان توانست با پشت سرگذاشتن رقبای اصلی خود مانند داو جونز، از محدوده تعیین شده توسط بسیاری از تحلیلگران سهام فراتر بروند.

یکی از اصلی ترین عواملی که منجر به این درآمدزایی شد، لغو قانون زیان وام ها بود تا بانک ها ذخایر خود را به عنوان وام گیرنده آزاد کنند. این سیاست فوق العاده برای این بانک کارآمد بود. زیرا این شرکت پس از آزادسازی زیان وامی به ارزش ۳ میلیارد دلار، توانست درآمد ۲.۳ میلیارد دلاری کسب کند. اکنون سهام جی پی مورگان در حدود ۵.۶۴٪ از بالاترین سطح ۱۶۷.۴۴ دلاری که برای حدود ۵۲ هفته حفظ شده بود، کاهش یافته و ۱۵۵ دلار ۶۵ سنت ارزش دارد.

جیمی دیمون، مدیر عامل شرکت با اظهار نظر در مورد کل مراحل افزایش قیمت، به خبرگزاری ها گفته است که ترازنامه این بانک در یک وضعیت هماهنگی کامل قراردارد و از نظر رونق اقتصادی و چشم انداز آتی بسیار قوی است. دیمون پیش بینی می کند علی رغم افت چشمگیری که در معاملات تجاری شاهد بوده ایم درآمد این بانک افزایش ۲۰ درصدی را تجربه کرده  و قیمت سهام و درآمد آن در بازار حفظ شده و بیش از پیش رونق یابد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: coinspeaker

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا