اخباراخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

حجم معاملات روزانه بیت کوین به پایین ترین سطح از سال ۲۰۲۰ تاکنون رسید

تازه ترین گزارش های پلتفرم Arcane Research حاکی از آن هستند که حجم معاملات بیت کوین به پایین ترین سطح از سال ۲۰۲۰ تاکنون سقوط کرده است.

بر اساس این گزارش، روزهای آخر هفته گذشته، حجم معاملات بیت کوین کمترین نرخ روزانه خود را تجربه کرده است. این شاخص پیش از این سقوط کرده بود، اما اکنون میزان فعالیت در صرافی ها نیز بیشتر از قبل کاهش یافته است. در نمودار زیر می توانید روند تغییر حجم معاملات روزانه BTC از ژوئن سال گذشته (تیر ماه ۹۹) تاکنون را مشاهده کنید:

نمودار حجم - حجم معاملات روزانه بیت کوین به پایین ترین سطح از سال 2020 تاکنون رسید
حجم معاملات روزانه بیت کوین

همانطور که از نمودار مشخص است، میانگین هفت روزه حجم معاملات روزانه ​​BTC  اکنون با رسیدن به مرز ۲.۲ میلیارد دلار، پایین ترین سطح خود طی یک سال گذشته را تجربه می کند.

یک ویژگی قابل توجه در این نمودار این است که مقدار این شاخص در حال حاضر درست همان مقداری است که روز ۱۴ دسامبر سال ۲۰۲۰ (۲۴ آذر ۹۹) به ثبت رسیده است. بازار گاوی ۲۰۲۱ بلافاصله پس از این تاریخ شروع شد که در نهایت بیت کوین را به بالاترین سطح قیمت تاریخی آن رساند.

نکته جالب توجه دیگر این است که اخیراً نوسانات بازار BTC نیز به کمترین میزان خود از ابتدای سال جاری تاکنون رسیده است که احتمالاً ناشی از رکود قیمت این ارز رمزپایه می باشد. اتفاقاً، تابستان سال پیش نیز شاهد فعالیت کم در صرافی ها و نوسانات اندک در حرکات قیمتی بیت کوین بودیم.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا