اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللیسهام شرکت های ورزشیمطالب آموزشی

تامین کننده کمپانی نایک، ۳ کارخانه خود در ویتنام را به دلیل شیوع کرونا تعطیل کرد

چانگشین ویتنام، تولید کننده کفش کره ای، دومین تأمین کننده اصلی نایک (NYSE: NKE) لقب گرفت که تولید خود را در ویتنام متوقف می کند، زیرا سه کارخانه خود در نزدیکی شهر هوشی مین را به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل کرده است.

دولت ویتنام در بیانیه ای اعلام کرد که کارخانه های استان دونگ نای، که نزدیک به ۴۲۰۰۰ کارگر در آن مشغول به کار هستند، تا ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) تعطیل خواهند ماند و افزود که بسیاری از ۱۷۷ مورد آلودگی کشف شده در استان از این کارخانه ها نشات می گیرند.

روز چهارشنبه، شرکت تایوانی Pou Chen، که کفش های نایک و آدیداس (OTC: ADDYY) را تولید می کند، فعالیت خود را در کارخانه شهر هوشی مین متوقف کرد. این شرکت به دلیل “ملاحظات بهداشتی و ایمنی” تا ۲۳ ژوئیه (۱ مرداد) تعطیل خواهد بود، این شرکت افزود که انتظار نمی رود تأثیر زیادی بر شرایط مالی ما داشته باشد.

ویتنام در مجموع ۳۸۲۰۰ مورد عفونی و ۱۳۸ فوتی را ثبت کرده است که اکثریت قریب به اتفاق آن از ماه می (اردیبهشت) تاکنون بوده است.

تقریباً تمام کفش های نایک در خارج از ایالات متحده تولید می شوند. این شرکت گفته است که کارخانه های ویتنام در سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۵۰٪ از کفش های برند نایک را تولید کرده اند، اما میزان تولید چانگشین یا پو چن را مشخص نکرده است.

شیوع دوباره ویروس کرونا می تواند نشانه وقفه دیگری برای بزرگترین تولیدکننده لباس ورزشی جهان در سال ۲۰۲۱ باشد، زیرا با کمبود کانتینر و شلوغی بندر در ایالات متحده، موجودی نایک از اوایل سال گذشته تاکنون کاهش یافته است.

شاون رین، تحلیلگر گروه تحقیقات بازار چین گفت: “توقف کارخانه ها به مدت یک الی دو هفته برای نایک به مشکل بزرگی در زنجیره تأمین آن تبدیل خواهد شد”، همچنین افزود: این تعطیلی منجر به افزایش قیمت محصولات می شود.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: investing 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا