اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۲۴ تیر

بعد از اینکه قیمت اتریوم به سطوح زیر ۲۰۰۰ دلار نزدیک شد، روند نزولی آن درست مانند بیت کوین ادامه یافت. قیمت اتر (ETH) حتی حمایت ۱۹۲۰ دلاری را شکست و کاملاً پایین تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

پایین ترین سطح قیمت در حدود ۱۸۶۵ دلار تشکیل شد و یک روند اصلاح صعودی را آغاز کرد. در این مسیر، قیمت بالاتر از سطوح مقاومتی ۱۹۲۰ و ۱۹۵۰ دلار شکسته شد. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۱۹۴۵ دلار شکست قیمت دیده می شود.

اتر حتی از منطقه مقاومت ۲۰۰۰ دلاری هم عبور کرد. ولی در نهایت نتوانست نزدیک به ۲۰۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ باقی بماند. به این ترتیب، بعد از تشکیل سقف قیمت در حدود ۲۰۳۹ دلار، روند کاهشی قیمت آغاز شده است.

نمودار اتر 5 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 24 تیر

اتر سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۱۸۶۵ دلار به سقف قیمت ۲۰۴۰ دلار را شکست. در روند صعودی، قیمت مشخصاً در نزدیکی منطقه ۲۰۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ با یک مقاومت قوی روبرو می شود. اگر اتر بالاتر از تراز ۲۰۵۰ دلار قرار بگیرد، می تواند با افزایش چشمگیری همراه شود. در این حالت، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۰۸۰ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر اتریوم نتواند سطوح بالاتر از ۲۰۴۰ و ۲۰۵۰ دلار را بازیابی کند، احتمالاً همچنان به حرکت ریزشی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۱۹۸۰ دلار به کمک این ارز خواهد آمد.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۱۹۵۰ دلار خواهد بود. سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حرکت صعودی ۱۸۶۵ دلار به ۲۰۴۰ دلار نیز نزدیک به سطح ۱۹۵۰ دلار قرار دارد. اگر اتر نتواند بالاتر از حمایت ۱۹۵۰ دلار باقی بماند، می تواند تا حمایت ۱۸۶۵ دلاری سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در حال حاضر به سمت سطح ۵۰ در حال کاهش است.

حمایت اصلی: ۱۹۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۲۰۵۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا