اخباراخبار ارز دیجیتالمطالب ویژه

رئیس فدرال رزو : قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها باید تشدید شود

جروم پاول (Jerome Powell) رئیس فدرال رزرو ، در طی گزارش سیاست پولی نیمه سال خود به کنگره ، در مورد استیبل کوین ها ، CBDC و موارد دیگر صحبت کرد.

وی با حضور در مجلس نمایندگان اظهار داشت که استیبل کوین ها باید تحت مقررات دقیق تری قرار بگیرند و مانند سپرده های بانکی با آنها رفتار شود.استیبل کوین ها نوعی ارز رمزنگاری شده است که با قیمت یک ارز فیزیکی ، معمولاً دلار آمریکا مرتبط است. 

 وی گفت : قوانین مشابه با سپرده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول برای استیبل کوین‌ها وجود ندارد. او در ادامه اظهار داشت: «اگر قرار باشد که استیبل کوین‌ها بخش مهمی از سیستم پرداخت باشند، پس به یک چهارچوب قانونی مناسب برایشان نیاز داریم که اکنون وجود ندارد.»

پاول همچنین گزارش نیمه سالانه خود در مورد سیاست های پولی را ارائه داد، که شامل بیانیه ای آماده شده و مجموعه ای از پاسخ به سوالات نمایندگان بود.

“ما در این کشور سنتی داریم که پول مردم در دارایی بسیار امن نگهداری می شود” ، وی پیش از این توضیح داد که چارچوب نظارتی برای سپرده ها و صندوق های بازار پول “در واقع وجود ندارد .

در جلسه استماع  ، پاول همچنین در مورد توسعه بالقوه CBDC اظهار نظر کرد، چیزی که فدرال رزرو مدتهاست در مورد آن احتیاط کرده است. پاول در پاسخ به سوال نماینده استفان لینچ (Stephen Lynch) ، پیشنهاد داد که توسعه یک سیستم “دلار دیجیتال” تحت کنترل دولت ممکن است نیاز به ارزهای رمزپایه خصوصی مانند بیت کوین را کاهش دهد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: decrypt.co

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا