اخباراخبار سهام های بین المللیسهام آمازونسهام اپلسهام بین المللیسهام شرکت های انرژیسهام شرکت های پزشکی و داروئیسهام شرکت های تکنولوژیسهام شرکت های سینمائیشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدکمطالب آموزشیوضعیت کرونا

ریزش وال استریت به علت ترس از سویه دلتای کرونا

در حالی که سرمایه گذاران نگران افزایش موارد ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا بودند، وال استریت در روز جمعه با کاهش قیمت بسته شد. همچنین با کاهش ارزش سهام آمازون (NASDAQ: AMZN)، اپل (NASDAQ: AAPL) و سایر سهام سنگین وزن، حجم بازار نیز کاهش یافت.

روز پنجشنبه، شهر لس آنجلس اعلام کرد که از آخر این هفته دستور الزام در استفاده از ماسک را دوباره اعمال می کند. روز جمعه، مقامات بهداشت عمومی گفتند که موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده ۷۰٪ نسبت به هفته گذشته و مرگ و میر ۲۶٪ افزایش یافته است.

خطوط کشتیرانی کارناوال (NYSE: CUK) و خط کشتیرانی نروژی (NYSE: NCLH) هر دو حدود ۵٪ افت کردند.

جیک دالراید، مدیر ارشد اجرایی شرکت مدیریت دارایی Longbow در تولسا، اوکلاهما، گفت: “COVID برای اولین بار پس از ابتدای تابستان گذشته، دوباره بر بازار تأثیر می گذارد.”

آمازون و اپل بیش از ۱٪ سقوط کردند. انویدیا (NASDAQ: NVDA) نیز ۴/۲٪ ریزش داشت و این سه شرکت بیش از هر شرکت دیگری در ریزش S&P 500 و نزدک نقش داشته اند. شاخص بخش فناوری S&P 500 پس از دستیابی به یک رکورد در روز چهارشنبه، برای دومین بار افت کرد و تقریباً ۱٪ از دست داد.

شاخص تاسیسات ۱٪ افزایش یافت، در حالی که شاخص املاک و مستغلات ۰/۱٪ افزایش یافت و به بالاترین رکورد روزانه خود رسید.

در هفته جاری، نگرانی سرمایه گذاران در مورد افزایش تورم اخیر با اطمینان خاطر جروم پاول، رئیس صندوق فدرال مبنی بر موقتی بودن افزایش تورم، کاهش یافت.

فصل درآمد سه ماهه دوم هفته آینده آغاز می شود و گزارشات شرکت هایی از جمله نت فلیکس (NASDAQ: NFLX)، جانسون اند جانسون (NYSE: JNJ)، ورایزن کامیونیکیشنز (NYSE: VZ)، ای تی اند تی (NYSE: T) و اینتل (NASDAQ: INTC) منتسر می شوند.

بر اساس برآورد IBES از Refinitiv، تحلیلگران به طور متوسط ​​انتظار ۷۲٪ رشد هر سهم را برای شرکت های S&P 500 دارند.

با توجه به رشد ۱۵ درصدی S&P 500 در سال جاری، سرمایه گذاران به دنبال شرکت های سود ده در ادامه سال خواهند بود.

ریک مکلر، شریک شرکت Cherry Lane Investments در نیو ورنون، نیوجرسی، گفت: “کسب قیمت های بالاتر از قبل برای بازار دشوار بوده است.”

با توجه به نگرانی سرمایه گذاران برای عرضه بیشتر و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا که منجر به افزایش تقاضا می شود، شاخص بخش انرژی S&P 500 تقریبا ۳٪ کاهش یافت و در آخر هفته با ۸٪ ضرر بسته شد.

عملکرد هفتگی در ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر):

داده های وزارت بازرگانی نشان داد که خرده فروشی ۰/۶٪ نسبت به ماه گذشته افزایش یافته، زیرا مخارج زندگی در حال بازگشت به سمت خدمات است و انتظارات را در مورد سرعت رشد اقتصادی در سه ماهه دوم تقویت می کند.

میانگین صنعتی داو جونز ۰/۸۶٪ افت کرد و در ۳۴،۶۸۷.۸۵ واحد قرار گرفت، در حالی که S&P 500 با افت ۰/۷۵ درصدی به ۴۳۲۷،۱۶ واحد رسید.

نزدک ۰/۸٪ افت کرد و به ۱۴،۴۲۷.۲۴ رسید.

به صورت هفتگی، S&P 500 حدود ۱٪ سقوط کرد، داو جونز ۰/۵٪ از دست داد و نزدک نیز ۱/۹٪ افت کرد تا همه آنها برای اولین بار پس از ۴ هفته به صورت منفی بسته شوند.

مدرنا (NASDAQ: MRNA) پس از اینکه اعلام کرد از ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیر) به شاخص S&P 500 می پیوندد و جایگزین داروهای Alexion (NASDAQ: ALXN) می شود، ۱۰/۳٪ رشد کرد و به بالاترین رکورد خود رسید.

شرکت Cintas (NASDAQ: CTAS) پس از اینکه کارگزاری ها به دنبال نتایج سه ماهه چهارم خود، قیمت های سهام ارائه دهنده خدمات تجاری را افزایش دادند، ۴/۶٪ رشد کرد.

شرکت Didi Global پس از آنکه چین، مقامات ایالتی را از حداقل هفت بخش برای بررسی امنیت سایبری به این شرکت فرستاد، ۳/۲٪ کاهش یافت.

حجم مبادلات ایالات متحده ۹/۳ میلیارد سهم بود، در حالی که در ۲۰ روز گذشته به طور میانگین ۱۰/۳ میلیارد سهم معامله میشد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا