اخبار بیت کوینبرگزیده ها

بروز احساس منفی در مورد ارزهای دیجیتال | ‌آیا این نشانه‌ای از صعود است؟!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیا اکنون که احساسات منفی نسبت به بیت کوین در جامعه توئیتر به اوج خود رسیده، قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد یا افزایش؟

با توجه به اینکه بیت کوین در یک روز بیش از ۳۰۰۰ دلار کاهش قیمت داشت و به پایین‌ترین سطح چند هفته‌ای قیمت خود رسید، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که احساسات عمومی جامعه ارزهای دیجیتال همچنان منفی است. اما در گذشته مشخص شده که وجود چنین احساساتی می‌تواند یک سیگنال ورود و افزایش قیمت برای بیت کوین باشد. آیا تاریخ دوباره تکرار می‌شود؟

احساسات منفی است، اما آیا می‌تواند نشانه خوبی باشد؟

بیت کوین در پایان ماه ژوئن تلاش کرد تا سطح قیمت ۳۷،۰۰۰ دلار را بشکند، اما به سرعت از این سطح بازگشت خورد و به سمت پایین حرکت کرد. علی‌رغم شروع نسبتاً مثبت در ماه جولای و تلاش بیت کوین برای شکست سطح قیمت خود، این ارز دیجیتال از ماه ژوئن تا‌کنون بیش از ۵۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است و امروز به پایین‌ترین سطح قیمت خود در سه هفته گذشته رسیده است.

به طور طبیعی، این ریزش‌های قیمت بر احساسات عمومی و رویکرد سرمایه‌گذاران نسبت به ارز دیجیتال تأثیر گذاشته است. داده‌های حاصل از منبع تحلیلی Santiment نشان می‌دهد که احساسات کلی در توئیتر نسبت به بیت کوین منفی است و بیشتر نظراتی که در توئیتر رد و بدل می‌شود، افت بیشتر قیمت را پیش‌بینی می‌کنند.Negative Sentiment Crypto Bullish

با این حال، همانطور که نمودار بالا نشان می‌دهد، قیمت بیت‌ کوین تمایل دارد در جهت مخالف احساسات عمومی حرکت کند. به عنوان مثال، جامعه ارزهای دیجیتال در اوایل ژانویه زمانی که بیت کوین به بالاترین حد قیمت خود رسیده بود، بسیار خوش‌بین بود، اما بیت کوین همه را غافل‌گیر کرد و به سرعت اقدام به بازگشت کرد. به محض اینکه جامعه دوباره احساسات منفی را از سر گرفت، بیت کوین روند چشمگیری را آغاز کرد و در نتیجه به ۶۵،۰۰۰ دلار هم رسید.

به همین خاطر، Santiment  نتیجه گرفت که وضعیت منفی فعلی به این معنی است که:

بیت کوین درجه بالاتری از افزایش قیمت را برای جلب توجه مردم مشاهده خواهد کرد.

شاخص ترس و طمع هم این تحلیل را تأیید می‌کند

داده‌های Santiment فقط احساسات موجود در توئیتر را نشان می‌دهد، اما شاخص ترس و طمع (Fear and Greed) تصویر کلان‌تری را نمایش می‌دهد. شاخص ترس و طمع جدا از بحث‌های رسانه‌های اجتماعی، انواع مختلف داده‌ها از جمله نوسانات، نظرسنجی‌ها و حجم نقدینگی را برای تعیین مثبت یا منفی بودن احساس عمومی نسبت به بیت کوین محاسبه می‌کند.

این معیار نتایج نهایی را به صورت عددی از ۰ (ترس شدید) تا ۱۰۰ (حرص و طمع شدید) ارائه می‌دهد. این شاخص هم تحلیل فوق از احساسات موجود در توئیتر را پشتیبانی می‌کند زیرا این شاخص در حال حاضر وضعیت “ترس شدید” را نشان می‌دهد، که برای چند هفته متوالی است که بر بازار تسلط دارد. در حقیقت، این شاخص اخیراً کاهش بیشتری یافته است و در حال حاضر روی ۱۵ است، در حالی که هفته گذشته روی عدد ۲۰ بود.

تاریخ نشان می‌دهد که وقتی این شاخص مدتها در حالت ترس عمیق قرار می‌گیرد، بیت کوین واکنش خوبی نشان می‌دهد و همه را غافلگیر می‌کند.

Negative Sentiment Crypto Bullish

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا