اخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

در پی افزایش نرخ تورم آمریکا به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ ؛ بیت کوین جذاب تر شده است

سرمایه گذاران میلیادر ممکن است به این زودی ها وارد بازار بیت کوین شوند. طبق داده های اقتصادی ،نرخ تورم در ایالات متحده به سقف ۱۳ ساله خود رسیده است و ظاهراً افزایش قیمت خودرو دلیل اصلی رشد آن است. از۱۲ ماه گذشته تا ماه ژوئن(خرداد) ، قیمت اتومبیل های مصرفی در ایالات متحده به میزان ۵.۴٪ افزایش یافته است که فقط ۵٪ آن از ماه مه (اردیبهشت) ، است. 

8eF7bBnL - در پی افزایش نرخ تورم آمریکا به بالاترین سطح خود از سال 2008 ؛ بیت کوین جذاب تر شده است
نمودار جفت ارز BTCUSD

با توجه به رشد نرخ تورم ، در شرایط فعلی انتظار میرود ،انبوهی از سرمایه ها در جهت مقابله با تورم به یک منبع خارجی متصل شوند و این منبع می تواند در اینده ی نزدیک بیت کوین باشد. به دنبال تحولات اخیر در بازار ارز دیجیتال، بیت کوینر ها از عموم می خواهند که به بازار فعلی وارد شوند تا در کف قیمت خریداری کنند و از اشباع بازار ارز دیجیتال با موفقیت عبور کنیم.

سال گذشته ، به دنبال رشد نرخ تورم در بازار ایالات متحده ، تعداد انگشت شماری از میلیاردرها به بازار بیت کوین هجوم آوردند. از سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) ، زمانی که پاندمی کوید-۱۹ اقتصاد جهان را با مشکل مواجه کرد، چندین شرکت مالی در صنف های مختلف به دنبال مانعی امن برای مقابله با رشد تورم شدند.
معمولا، طلا در این مواقع انتخاب بیشتر سرمایه گذاران بوده است زیرا این فلز گرانبها تاکنون به عنوان یک دارایی پیشرو موقعیت خود را حفظ کرده است، اما از سوی دیگر ، با ورود ارزهای دیجیتال ، به ویژه بیت کوین ،بازار شاهد تغییراتی در تقاضای ذخیره ارزش سرمایه ها شده است.

به نظر می رسد که بیت کوین برای ساکنان ایالات متحده ، به ویژه ساکنان آفریقا که اقتصاد آنها به شدت توسط ویروس کرونا آسیب دیده است گزینه ی مناسب تر باشد.

طبق گزارشات فوربز ، نرخ تورم اتیوپی به طرز چشمگیری افزایش یافته است . در چنین شرایطی ، بیت کوین می تواند با نوسانات خود ،اقتصاد این کشور را احیا کند.

نرخ تورم اتیوپی ۲۴.۵٪ است. بانک ملی این کشور ۳ میلیارد دلار در اختیار دارد که به سرعت ارزش ان روبه کاهش است ،از سوی دیگر کسری بودجه ی ۱۲ میلیارد دلاری منجر به کاهش ارزش پول محلی شده است .

در همین حال ، گاردین ادعا می کند که فدرال رزرو موظف است تا سیاست های پولی فعلی خود را بررسی و قوی تر کند و تقاضایی را برای افزایش حقوق ایجاد کند.

اندرو هانتر(Andrew Hunter) ، اقتصاددان ارشد آمریکا ، معتقد است که ترس از تورم دیگر مسئله ای نیست که غیر قابل حل باشد، به سرمایه گذاران خاطر نشان کرد که به دنبال افزایش فشار  و در نتیجه آن کمبود عرضه ناشی از پاندمی ، قیمت های مصرف کننده همچنان رو به افزایش خواهند بود.

در بخشهایی از یادداشت وی به سرمایه گذاران آمده است:

“… نگرانی بزرگتر این است که فشارهای تورمی روزافزون درحال حاضر به وضوح در بخش هایی حساس تر قابل ملاحظه است ، که می تواند ماندگاری بیشتری را در پی داشته باشد.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

 

منبع:zycrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا