اخبارسهام ادوبیسهام بین المللیسهام توئیترسهام شرکت های تکنولوژیسهام گوگل

شرکت های فناوری ایالات متحده از تصمیم درباره طرح داکا (DACA) ناامید شده و از کنگره می خواهند که اقدام کند

برخی از شرکت های فناوری ایالات متحده از حکم قاضی فدرال که مانع ایجاد برنامه های جدید برای داکا (DAKA) میشد، ابراز ناامیدی کردند.

داکا (DAKA) طرحی بود که طی آن نوجوانان و کودکانی که بصورت غیرقانونی با والدین خود پا به آمریکا گذاشته بودند اجازه کار و زندگی پیدا می‌کردند.

آندرو هانن، قاضی منطقه ایالات متحده، روز جمعه با موافقت گروهی از ایالت ها که خواستار پایان دادن به طرح داکا (DACA) بودند، حکم پایان این طرح را با این استدلال که این برنامه به طور غیرقانونی توسط رئیس جمهور پیشین باراک اوباما در سال ۲۰۱۲ ایجاد شده است، صادر کرد.

سخنگوی گوگل (NASDAQ: GOOGL) گفت: “ما مدت طولانی است که برای حمایت از این برنامه بحث می کنیم و در این مورد خلاصه ای را ارائه می دهیم و از تصمیم قاضی بسیار ناامید هستیم”.

سخنگوی توییتر در بیانیه ای گفت: “رویاپردازان و مهاجران، ایالات متحده و توییتر را بهتر می کنند”.

توییتر، گوگل و ادوبی، سازنده فتوشاپ (NASDAQ: ADBE) از کنگره آمریکا خواستند تا برای محافظت از رویاپردازان دور هم جمع شوند و گوگل گفت که آنها می خواهند DACA به یک قانون تبدیل شود.

قاضی روز جمعه گفت که این برنامه هنگامی که ایجاد شد قانون آیین دادرسی اداری (APA) را نقض می کرد، اما گفت از آنجا که تعداد زیادی از افراد در حال حاضر در این برنامه ثبت نام کرده اند – نزدیک به ۶۵۰،۰۰۰ – حکم وی به صورت موقت برای پرونده ها و درخواست های تمدید طرح آنها صادر می شود.

بایدن که هنگام ایجاد این طرح معاون رئیس جمهور بوده، گفته است که می خواهد برای دریافت کنندگان DACA راهی دائمی به سمت شهروندی ایجاد کند، معروف به “رویاپردازان”.

روز شنبه، بایدن قول داد تا از این طرح محافظت کند. همچنین وعده داد که رای به تجدیدنظر قاضی در حکمش بدهد و از کنگره می خواهد که راهی را به سمت شهروندی مهاجران فراهم کند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا