اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوینتحلیل بیت کوین

این استراتژی در حال حاضر مطمئن ترین انتخاب در بازار بیت کوین است

با ادامه مرحله تثبیت بیت کوین، نظر در مورد اینکه آیا بیت کوین واقعاً در یک بازار خرسی طولانی مدت است یا نه، بین ناظران بازار و معامله گران متفاوت است. اما چیزی که نمی توان انکار کرد این است که حجم آن طی دو ماه گذشته به طور مداوم کاهش یافته است.

این روی هدف کوتاه مدت بیت کوین تأثیر منفی گذاشته است و هنوز هیچ نشانه ای از بهبود آشکار وجود ندارد. در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین با قیمت ۳۱،۸۰۸ دلار معامله میشد که طی ۲۴ ساعت گذشته با افت ۰/۲ درصدی روبرو شده است.

چارت ۴ ساعته بیت کوین

2021 07 19 22 12 49 - این استراتژی در حال حاضر مطمئن ترین انتخاب در بازار بیت کوین است

طی چهار روز گذشته، قیمت بیت کوین به طور مداوم کاهش یافت. قیمت ها بین فیبوی ۲۳/۶٪ در ۳۱،۲۶۱ دلار و سقف ۳۲،۰۰۰ دلار در نوسان است. علاوه بر این، معیارهای بیت کوین نشان داد که این ضعیف بودن نوسانات احتمالاً طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت. در این زمان برای بیت کوین بسیار مهم است که بالاتر از فیبوی ۲۳/۶٪  تثبیت شود تا بتواند روندی صعودی را به جلو تحریک کند. در صورت عدم موفقیت، بیت کوین به سمت سطح حمایت های ضعیف تر در ۳۰،۰۰۰ و ۲۸،۶۰۰ دلار پایین می آید.

استدلال

اگرچه شاخص مقاومت نسبی (RSI) در تعادل قرار دارد، اما حرکت آینده آن از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. افزایش به بیش از ۵۰-۵۵ نشانگر روند صعودی بیت کوین است، در حالی که ریجکت شدن از سطح ۵۰، احتمال نتیجه مطلوب را کاهش می دهد. اندیکاتور حجم تعاملی (OBV) با کمی خیز مواجه شد و نشان داد که فشار خرید در روز های گذشته توانسته فشار فروش را پشت سر بگذارد. با این وجود، فرو رفتن ADX به زیر سطح ۱۸ حاکی از آن است که بازار در حال کاهش جهت گیری است، چیزی که می تواند مرحله تثبیت بیت کوین را طولانی کند.

نتیجه گیری

نوسانات کم و کاهش حجم نشان می دهد که یک حرکت جانبی دیگر برای بیت کوین وجود دارد که ممکن است بین کانال فعلی آن یعنی ۳۱،۰۰۰ تا ۳۲،۰۰۰ دلار باشد. فشار خرید رو به افزایش است و اگر گاوها برتری خود را حفظ کنند، با بازگشت نوسانات قیمت، احتمالاً به سمت هدف های بالاتر پیش می رود. در همین حال، معامله گران باید نسبت به کاهش زیر ۳۰،۰۰۰ دلار مراقب باشند زیرا این امر می تواند درها را برای اصلاح حتی شدیدتر باز کند. استراتژی انتظار و تماشای بازار مطمئن ترین حرکت حال حاضر در بازار است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: ambcrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا