اخباراخبار NFTاخبار ارز دیجیتال

انجین به عهدنامه جهانی سازمان ملل متحد می پیوندد تا پایداری NFT را به پیش برد

کسب عضویت در عهدنامه جهانی سازمان ملل متحد مستلزم نشان دادن تعهد زیاد به پایداری و برابری است. مستلزم پایبندی به ده اصل عهدنامه جهانی سازمان ملل متحد است. این اصول راهنمایی هایی را در زمینه های حقوق بشر، محیط زیست و کار ارائه می دهند

عهدنامه جهانی همچنین هدف دارد از کسب و کارها در عمل کردن در جهت اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) حمایت کند.

 

جامپ نت انجین(Enjin’s JumpNet)

این اطلاعیه انتشار بلاکچین سازگار با محیط زیستِ انجین، JumpNet را انتخاب کرد. JumpNet در حال حاضر ۹۹.۹۹٪ انرژی کمتری از اتریوم که رایجترین ترین بلاکچین مورد استفاده برای NFTها است مصرف میکند. علاوه بر این, Enjin به تازگی  JumpNet را کربن منفی کرد. 

با راه اندازی JumpNet و پیوستن به توافق آب و هوایی کریپتو، Enjin گام های قابل توجهی در کربنزدایی NFTها برروی اتریوم برداشته است. بر این اساس این تلاش ها مستقیماً از اصل ۹ عهدنامه جهانی حمایت می کند. این موضوع بر روی «توسعه و انتشار فناوری های سازگار با محیط زیست» تمرکز دارد. به همین دلیل است که این شرکت NFT هدف آژانس سازمان ملل قرار گرفت.

استر چانگ، مدیر اجرایی شبکه عهدنامه جهانی سنگاپور می گوید: “با کمتر از ده سال باقی مانده برای رسیدن به دستور کار سازمان ملل در سال ۲۰۳۰(۱۴۰۹) در مورد توسعه پایدار، فناوری نقش مهمی را ایفا می کند که می تواند به ما کمک کند تا سریع تر به SDGs برسند و به دنیایی مرفه تر و پایدارتر کمک کنیم.”

پتانسیل انجین

ماکسیم بلاگوف(Maxim Blagov)، مدیر عامل  انجین، توضیح داد که چگونه شرکت او راه های بدیعی را برای استفاده از NFTها برای انجام ماموریت های پایداری و برابری سازمان ملل بررسی خواهد کرد. به عنوان مثال،این فناوری می تواند تبدیل به ستون فقرات مالی و پولی سازی برای شرکت های جمع کننده کربن(carbon capture companies) بشود.این امر به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک می کند.

علاوه بر این، دسترسی بدون نیاز به اجازه به بازارهای NFT نیز می تواند به از بین بردن نابرابری فرصت بین کشورهای مختلف کمک کند. این می تواند سازندگان و کاربران NFT را برای رقابت در شرایطی با شانس برابر برای همه در سراسر جهان توانمند کند که به طور بالقوه شکاف ثروت جهانی را کم میکند.

 

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:beincrypto

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا