اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

بانک کره بلاکچین Kakao را برای تست وون دیجیتال انتخاب می کند

بانک مرکزی کره جنوبی یک شرکت وابسته به بلاکچین از غول محلی اینترنت Kakao را به عنوان ارائه دهنده فناوری برای رهبران ارز دیجیتال خود انتخاب کرده است.

Kakao’s Ground X در مناقصه ارز دیجیتال بانک مرکزی بانک کره (CBDC) برنده شد و به عنوان اصلی ترین تأمین کننده فناوری شبیه سازی وون دیجیتال مبتنی بر بلاک چین شناخته شد.

بانک مرکزی اعلام کرد که Ground X با همکاری ConsenSys، شرکت بلاکچین مستقر در ایالات متحده و همچنین سایر شرکت های زیرمجموعه Kakao مانند KakaoBank و Kakao Pay در پروژه CBDC کره جنوبی شرکت خواهد کرد.

این شرکت در توییتر اعلام کرد، ConsenSys با تمرکز بر زیرساخت ها و برنامه های غیرمتمرکز برای بلاکچین اتریوم، با استفاده از راه حل های داخلی مانند ConsenSys Quorum و ConsenSys Codefi، در پروژه CBDC مشارکت خواهد کرد.

بانک کره جنوبی یک مزایده برای شرکت های علاقه مند به اجرای پروژه شبیه سازی CBDC با قابلیت بلاکچین باز کرده است. طبق گزارش Korea JoongAng Daily، اولین تست ها احتمالاً از ماه آینده آغاز می شود.

Ground X توسط Kakao در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و به دلیل استفاده از پلتفرم بلاکچین خود به نام Klaytn شناخته می شود. ConsenSys قبلاً در زمینه ایجاد یک بستر خصوصی برای صدور CBDC کره جنوبی با Ground X همکاری کرده است.

این نوآوری با هدف آزمایش CBDC در یک محیط شبیه سازی شده مجازی مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده، بررسی موارد استفاده بالقوه مربوط به صدور CBDC، بازخرید، پرداخت الکترونیکی و تسویه حساب و همچنین یکپارچگی بالقوه مربوط به خرید آثار هنری دیجیتال و کپی رایت ایجاد شده است. بانک مرکزی برای اولین بار برنامه های این کشور برای آزمایش وون دیجیتال را در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹) اعلام کرد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا