اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

جریان خروج سرمایه از بازار بیت کوین در تیر ماه به ۱۵ میلیون دلار رسید

طبق داده های ارائه شده در CoinShares، از ابتدای ماه جولای تاکنون (اواسط تیر)، صندوق های سرمایه گذاری و محصولات بیت کوین، خروج ۱۵ میلیون دلار دارایی را تجربه کرده اند. تنها در هفته گذشته، بزرگترین ارز رمزنگاری شده بازار، ۱۰.۴ میلیون دلار خروج سرمایه داشته است و به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی به دلیل چشم انداز تکنیکال نه چندان رضایت بخش این ارز، همچنان دیدگاهی نزولی درباره آن دارند.

نکته مهم دیگر این که، هفته گذشته قیمت بیت کوین با ۷.۶۵ درصد کاهش، با قیمت ۳۱۶۷۵ دلار ترید شد و به این ترتیب شدید ترین افت هفتگی خود طی یک ماه گذشته و پایین ترین کلوز هفتگی از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) را به ثبت رساند.

با وجود چنین احساسات نزولی در بازار، تعجب آور نیست که صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین همچنان منابع خود را از دست بدهند.

با این حال، با توجه به حجم سرمایه گذاری های عظیمی که در سه ماهه نخست سال شاهد بودیم، هنوز جریان ورودی سرمایه برای سال ۲۰۲۱ حدود ۴.۲ میلیارد دلار است که به نوبه خود رقم قابل ملاحظه ای است.

آلتکوین ها بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار دارند

در حال حاضر، دیدگاه سازمان ها نسبت به آلتکوین ها خوشبینانه تر از بیت کوین است. به طور کلی، اکنون بخش ارزهای رمزنگاری شده ۲.۹ میلیون دلار ورودی خالص را ثبت می کند.

جریان دارایی هفتگی - جریان خروج سرمایه از بازار بیت کوین در تیر ماه به 15 میلیون دلار رسید

برای مثال، اتریوم هفته گذشته موفق به جذب ۱۱.۷ میلیون دلار سرمایه شد. بزرگترین آلتکوین بازار موفق شده است برای سه هفته متوالی جریان ورودی مورد انتظار خود قبل از هارد فورک “لندن” را به ثبت برساند.

سایر آلتکوین ها مانند پولکادات، ریپل و کاردانو نیز موفق شدند هفته گذشته را با اندکی سرمایه ورودی در فضای سبز به پایان برسانند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا