اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دیفایاخبار صرافی و اکسچنج

سوشی سواپ از ۴ محصول جدید حوزه کریپتو در کنفرانس اتریوم پاریس رونمایی کرد

صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ (Sushiswap)، یکی از شاخه های یونی سواپ (Uniswap)، از چهار بازارساز خودکار یا AMM رونمایی کرده است که امکانات ارائه شده به توسعه دهندگان، معامله گران و کاربرانی را که با پروتکل سرمایه گذاری می کنند را گسترش می دهد.

در کنفرانس EthCC در پاریس اعلام شده که AMM ها با نام “Trident”، به عنوان یک لایه پایه جدید برای شوسی سواپ عمل خواهد کرد و به کاربران اجازه می دهد استخرهای نقدینگی خود را بسازند.

سوشی سواپ در حال حاضر چهار مورد از آنها را ساخته است که روز سه شنبه رونمایی شد.

باندل DeFi سوشی سواپ با نام “Trident”
اولین آنها ConstantProductPool نام دارد، یک استخر پایه “۵۰/۵۰” که توکن ها را به دو مجموعه تقسیم می کند. HybridPool امکان مبادله دارایی های مشابه استیبل کوین ها را فراهم می کند. ConcentratedLiquidityPool به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد دامنه ای از قیمت را برای تأمین نقدینگی تعیین کنند و WeightedPool به ارائه دهندگان این امکان را می دهد تا تعادل توکن های جمع آوری شده را به صورت دستی تنظیم کنند.

هر یک از این محصولات در پروتکل های مختلف DeFi نیز وجود دارد. به عنوان مثال یونی سواپ (Uniswwap)، اولین استخر رمزارزی ۵۰/۵۰ بود و آخرین ورژن آن برای اولین بار عملکرد نقدینگی متمرکز را معرفی کرد.

روز سه شنبه، جوزف دلونگ، توسعه دهنده اصلی سوشی سواپ در بیانیه ای اضافه کرد که AMM های جدید به گونه ای طراحی شده اند که حداکثر بهره وری را در مصرف گس (Gas) داشته باشند و هر یک از آنها “کارمزد های قابل تنظیم” را دارند که ارائه دهندگان نقدینگی می توانند برای سهولت خود به معاملات معامله گران اضافه کنند.

AMM ها از طریق نرم افزار تامین کننده جدید Tine و همچنین BentoBox اجرا می شوند که به شما این امکان را می دهد وجوه واریز شده را در سایر سیستم های وام دهی مانند Compound و Yearn.finance قرار دهید و منبع بازدهی مستقل از حجم معاملات سوشی سواپ را فراهم می کند.

توسعه دهندگان می گویند: “بنابراین، به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد سفارش محدودی را ثبت کند یا نقدینگی خود را برای استخر تأمین کند، توکن های اساسی بازدهی بیشتری را بدست می آورند، حتی اگر هیچ معامله ای انجام نگیرد.”

علیرغم این راه اندازی، رمزارز اصلی سوشی سواپ یعنی SUSHI، به مقدار ۰/۶٪ در ساعت گذشته و ۶٪ در امروز افت داشته است.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا