اخبار قوانین ارزهای دیجیتالبرگزیده ها

اتحادیه اروپا به دنبال ممنوعیت تراکنش‌ها و کیف پول‌های ناشناس رمزارزها!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش رویترز، کمیسیون اروپا (EC) که نقش قوه مجریه را در اتحادیه اروپا (EU) ایفا می‌‌کند، با پیشنهاد قوانین جدید، خواستار قانونگذاری دقیق کیف پول‌ها و تراکنش‌های رمزارزی ناشناس شد.

بر اساس قوانین پیشنهادی توسط کمیسیون اروپا، شرکت‌ها ملزم به گزارش جزئیات مهم مربوط به فرستنده و گیرنده معاملات ارزهای دیجیتال می‌شوند. به عبارت دیگر، در صورت تصویب این قوانین، شرکت‌هایی که در زمینه انتقال بیت کوین (BTC) یا سایر ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، باید اطلاعات مربوط به فرستنده‌ها و گیرندگان تراکنش‌های رمزارزی را جمع‌آوری کرده و به این کمیسیون گزارش دهند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، برخی از اطلاعاتی که باید جمع‌آوری و گزارش شوند، شامل نام مشتری، آدرس، تاریخ تولد، شماره حساب و همچنین نام شخص دریافت‌کننده رمزارز، هستند.

در حال حاضر، بسیاری از کیف پول‌های رمزارزی که به صورت غیرمتصدیانه (non-custodial) عمل می‌کنند، متن باز هستند و منع دسترسی کاربران به آنها امری چالش‌برانگیز است.

قوانین پیشنهادی جدید بخشی از چهار قانون پیشنهادی است که روز سه‌شنبه توسط کمیسیون اروپا ارائه شد. تمام این قوانین در راستای مسدود کردن کیف پول‌های رمزارزی ناشناس، ردیابی کامل نقل و انتقالات رمزارزها، شناسایی تراکنش‌های مشکوک و جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی با استفاده از ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا پیشنهاد شده‌اند. با این حال، بررسی و تصویب این قوانین ممکن است دو سال طول بکشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا