اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار مقرراتکلاهبرداری

سناتور ایالات متحده آمریکا تحقیق در مورد تاثیر رمز ارزها بر جرایم سایبری را آغاز کرد

سناتور آمریکا گری پیتیرز (Gary Peters) ، که به عنوان رئیس کمیته امنیت داخلی و امور دولتی مجلس سنا فعالیت می کند ، روز سه شنبه اعلام کرد که در حال تحقیق درمورد نقش رمز ارزها در حملات اخیر باج افزار است.

از زمانی که هکرها رمز ارزها را به عنوان باج افزار پیشنهاد می دهند ، پیترز می گوید که این کلاس جدید دارایی به آنها جسارت بیشتری می دهد و باعث می شود آنها فکر کنند که امکان پیگیرد قانونی نخواهند داشت.

تحقیقات بر روی رمز ارزها باید متمرکز به ایجاد مقررات متناسب با آن ها باشد تا مردم آمریکا بتوانند بدون قرار گرفتن در معرض خطر باج افزاری از این کلاس دارایی جدید استفاده کنند.

پیترز ادعا می کند، که قانونگذاران برای جلوگیری از چنین حملات “ویران کننده ای” باید هر آنچه در توان دارند انجام دهند.

” این حملات میتواند بر زندگی مردم و معیشت آن ها تاثیر ویران کننده ای بگذارد ، و ما باید هر چه در توان داریم انجام دهیم. از جمله درک اینکه قوانین ، اقدامات و اطلاحات بیشتری برای مقابله با تهدیدات پیچیده سایبری نیاز است.”

همان طور که توسط وب سایت U.today گزراش شد ، گروه هکر رویل (REvil) در یک حمله سایبری که اخیرا در آستانه روز استقلال آمریکا به شرکت نرم افزاری کاسیا (Kaseya) انجام داد و هزاران شرکت در سراسر جهان تحت تاثیر این حمله آسیب دیدند ، میزان ۷۰ میلیون دلار در قالب بیت کوین درخواست باج کرده بود. البته بعدا بصورت مرموزی این گروه آفلاین (ساکت) شد.

حادثه حمله سایبری به کاسیا دوباره نقش رمز ارزها را در حملات سایبری ، بعد از انجام حمله معروف به خط لوله کولونیال (Colonial Pipeline) در ماه می (اردیبهشت) یادآوری کرد و بر سر زبان ها انداخت.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: U.today

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا