اخباراخبار سهام های بین المللی

شرکت تجارت الکترونیکی Bukalapak بزرگترین IPO اندونزی را قیمت گذاری می کند

سنگاپور (رویترز) – سه منبع آگاه از این موضوع روز چهارشنبه گفتند ، شرکت تجارت الکترونیکی اندونزی Bukalapak پس از قیمت گذاری در بالای یک محدوده قیمتی مشخص ، ۱.۵ میلیارد دلار در عرضه اولیه خود جمع آوری کرده است.
IPO توسط چهارمین شرکت تجارت الکترونیکی بزرگ اندونزی که توسط سرمایه گذار مستقل سنگاپور GIC و مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) پشتیبانی می شود ، در حالی است که بازار تجارت الکترونیکی اندونزی ۴۰ میلیارد دلار از تقاضای قوی مبتنی بر همه گیری بهره مند است.
دو منبع گفتند که لیست سفارش برای IPO ، اولین بار توسط یک تکنولوژی اندونزی ، چند بار تحت پوشش قرار گرفت و اظهار داشت که این موضوع بیش از ۶ میلیارد دلار تقاضا داشته است.

منابع خواستند که شناسایی نشوند زیرا آنها مجاز به صحبت علنی در مورد موضوع نیستند.
Bukalapak از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.
تا چند ماه پیش ، Bukalapak به دنبال جمع آوری فقط ۳۰۰ میلیون دلار بود. رویترز قبلا گزارش داده بود که هفته گذشته با انتقاد از سرمایه گذاران برای یک قطعه از این شرکت ، به ۸۰۰ میلیون دلار و سپس به ۱.۵ میلیارد دلار رسید.
این منابع گفتند که Bukalapak قیمت IPO خود را در بالای قیمت ۷۵۰ و ۸۵۰ روپیه مشخص کرده است که ارزش این شرکت تقریبا ۶ میلیارد دلار است.
Bukalapak بر روی شرکت های خرد ، کوچک و متوسط تمرکز دارد ، زیرا در بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا با رقبای بزرگتر توکوپدیا (Tokopedia)، شرکت سی (Sea Ltd’s Shopee) و علی بابا (Ltd NY: BABA) رقابت می کند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا