اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللی

کوکا کولا با الهام از افزایش حجم فروش در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) ۲.۵ درصد رشد کرد

سهام کوکا کولا (NYSE:KO) در معاملات روز چهارشنبه ۲.۵ درصد رشد قیمتی را تجربه کرد ، همانطور که این شرکت پیش بینی فروش سالانه خود را پس از پیشی گرفتن حجم فروش سه ماه دوم از آوریل و ژوئن ۲۰۲۰ (فروردین و خرداد ۱۳۹۹) ، افزایش داد.

با کمرنگ شدن بیماری همه گیر در اکثر مناطق ، مردم از خانه ها خارج شدند و مصرف خیابانی افزایش یافت. فروش همه نوع نوشیدنی ها تحت تاثیر این شرایط بالا رفت.

کمپانی اذعان کرد ، فروش نوشیدنی های بدون قند کوکا کالا نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

کوکا کولا با رشد ۱۲ درصدی رکورد حجم فروش سال ۲۰۱۹ را رد کرد. نوشابه های گازدار هم ۱۴ درصد در حجم فروش رشد داشته اند.

بیشترین میزان رشد در فروش نوشیدنی های هیدراته ، ورزشی ، انرژی زا ، آب میوه ، لبنیات و نوشیدنی های گیاهی رخ داده است که این نشانگر تمایل مردم به سمت سلامتی پس از همه گیری می باشد. همه ی موارد ذکر شده رشدی بین ۲۰ الی ۳۵ درصد را تجربه کردند.

سطوح مختلف رشد در بین نوشیدنی ها نیز به این دلیل می باشد که مردم در جغرافیای مختلف و فصول مختلف سال نوشیدنی های متفاوتی را ترجیح میدهند. بنابراین ، نوشیدنی های ورزشی در آمریکای شمالی رشد کردند و مصرف چای در ایالات متحده و ژاپن و برزیل افزایش یافت. با باز شدن فروشگاه های خرده فروشی کاستا (Costa) پس از قرنطینه ، قهوه ۷۸ درصد در انگلیس رشد کرد.

کوکا کولا انتظار دارد طی این سال مالی بطور طبیعی رشدی معادل ۱۲ الی ۱۴ درصد داشته باشد و سود هر سهم را ۱۳ الی ۱۵ درصد تنظیم کردند.

این کمپانی سه ماه گذشته پیش پیش بینی کرده بود که درآمد سالانه بطور طبیعی اندکی کمتر از ۱۰ درصد باشد و همچنین سود هر سهم نیز از تک رقمی بالا به دو رقمی پایین خواهد رسید.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: Investing.com

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا