اخباراخبار ETFاخبار ارز دیجیتال

ثبت درخواست برای ETF بیتکوین توسط شرکت Global X

گلوبال ایکس، ارائه دهنده جهانی صندوق های قابل مبادله(ETF) مستقر در نیویورک با ۳۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت  یک درخواست برای ETF بیتکوین در کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ثبت کرده است. این درخواست مورخ ۲۱ جولای(۳۰تیر) نشان داد که نام این صندوق Global X Bitcoin Trust خواهد بود و در صورت تایید در بورس Cboe BZX قابل معامله خواهد بود.

در این درخواست رسمی آمده است، شرکت قصد دارد بیت کوین را در سپرده خود نگه دارد تا از صندوق حمایت کند به جای اینکه از هر شاخص یا معیاری برای تعیین قیمت ETF استفاده کند.

Global X Bitcoin Trust (“سپرده”) یک صندوق قابل مبادله است که سهام عادی با حق انتفاع منتشر میکند (“سهام”) که در Cboe BZX Exchange (“بورس”) با یک علامت اختصاری که تا قبل از شروع معاملات اعلام میشود معامله میشود . هدف سرمایه گذاری سپرده منعکس کردن عملکرد قیمت بیت کوین بدون هزینه های عملیات سپرده است. سپرده به دنبال منعکس کردن عملکرد هیچ معیار یا شاخصی نخواهد بود.

درخواستهای ETF بیت کوین روی هم انبار شده اند، اما SEC همچنان تصمیم خود را به تاخیر می اندازد

تعداد پیشنهادهای ETF بیت کوین در سال جاری به بیش از یک دوجین از جمله Fidelity، WisdomTree، Wilshire Phoenix، VanEck، و First Trust SkyBridge افزایش یافته است. SEC در حال حاضر تصمیم خود را در مورد سه درخواست ETF از جمله WisdomTree، VanEck، و Skybrdge capital به تاخیر انداخته است. در حالی که تقاضا برای یک محصول قانونگذاری شده بیت کوین به بیشترین حد خود رسیده است، به نظر می رسد SEC  عجله ای ندارد.

در حالی که SEC همچنان تصمیم خود را در مورد یک ETF بیت کوین به تاخیر می اندازد،کشورهای دیگر ETFهای بیت کوین را که با موفقیت زیادی در بورسهای ملی معامله میشوند، تأیید کرده اند. ETF بیت کوین  Purpose با نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار BTC تحت مدیریتش در بورس سهام تورنتو در حال معامله است. بسیاری در آمریکا امیدوار بودند موفقیت اولین ETF بیت کوین برقانونگذاران آمریکا تاثیر بگذارد تا گام های مشابهی بردارند.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:coingape

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا