اخباراخبار سهام های بین المللیخبرهای ویژه ویروس کروناسهام بین المللیسهام شرکت های پزشکی و داروئی

مطالعات نشان می دهند که دو دوز از واکسن های فایزر و آسترازنکا در برابر سویه دلتای ویروس کرونا موثر هستند

یک مطالعه منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که دو دوز از واکسن فایزر (NYSE: PFE) یا آسترازنکا (NASDAQ: AZN) در برابر سویه دلتای ویروس کرونا که بسیار قابل انتقال است، تقریباً موثر است.

مقامات می گویند که این واکسن ها در برابر سویه دلتا، که اکنون نوع غالب ویروس کرونا در سراسر جهان است، بسیار موثر هستند، هرچند که در این مطالعه گفته شده است که یکبار تزریق واکسن برای محافظت بالا کافی نیست.

این مطالعه که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، یافته های اصلی مرکز بهداشت عمومی انگلیس در ماه می (اردیبهشت) در مورد اثر واکسن های کرونا ساخته شده توسط Pfizer-BioNTech و Oxford-AstraZeneca را تأیید می کند.

مطالعه روز چهارشنبه نشان داد که دو دوز تزریق فایزر، ۸۸٪ در پیشگیری از سویه دلتا موثر است، در حالی که این واکسن ۹۳/۷٪ در برابر سویه آلفا، همان نوع قبلی، ایمنی می دهد.

دو دوز از واکسن آسترازنکا، ۶۷٪ در برابر سویه دلتا موثر بود، در حالی که در برابر سویه آلفا ۷۴/۵٪ ایمنی می داد.

محققان بهداشت عمومی انگلیس در این مطالعه نوشتند: “تنها تفاوت های ناچیزی در اثر بخشی این واکسن ها دربرابر سویه دلتا در مقایسه با سویه آلفا پس از دریافت دو دوز واکسن مشاهده شد.”

مطالعه کامل منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که یک دوز تزریق فایزر، ۳۶٪ اثربخشی و یک دوز تزریق آسترازنکا حدود ۳۰٪ اثربخشی می دهد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا