اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللیسهام شرکت های تکنولوژی

جنرال موتورز از فورد به علت نقض قانون نام تجاری، شکایت کرد

بنابر گزارش رویترز-دیترویت، تیم کروز robo-taxi، زیر مجموعه شرکت جنرال موتورز، روز شنبه شکایتی علیه کمپانی فورد (NYSE: F)، به علت استفاده از نام “BlueCruise” برای فناوری رانندگی hands-free خود، مطرح کرده است.

در بیانیه ای که اندکی پس از نیمه شب به وقت دیترویت منتشر شد، جنرال موتورز گفت که استفاده فورد از نام BlueCruise، قانون حق علامت تجاری Super Cruise و همچنین علامت تجاری Cruise، متعلق به جنرال موتورز رانقض کرده است.

جنرال موتورز در بیانیه خود گفت: “در حالی که جنرال موتورز امیدوار بود مسئله نقض علامت تجاری را با فورد به طور دوستانه حل کند، اما چاره ای جز دفاع قاطعانه و قانونی از برندهای خود و نام های تجاری محصولات و فن آوری که طی چندین سال تلاش کسب کرده ایم، نداریم.”

در دادخواست روز جمعه، جنرال موتورز گفت که این دو شرکت خودروساز، طی مذاکراتی طولانی مدت نتوانسته اند این اختلاف را حل کنند.

GM در این دادخواست، ادعای نقض قانون علامت تجاری و رقابت ناعادلانه را دارد. خودروساز شماره ۱ ایالات متحده صدور دستور منع استفاده از نام BlueCruise و جبران خسارات وارده از سمت فورد را، از دادگاه خواسته است.

فورد، این دادخواست که در دادگاه فدرال کالیفرنیا در حال بررسی است را “فاقد صلاحیت، پوچ و بیهوده” خواند.

فورد در بیانیه ای گفت: “رانندگان پس از چندین دهه فهمیده اند که کروز کنترل چیست. هر خودروساز آن را ارائه می دهد. حال” کروز ” مفهوم کوتاهی برای این قابلیت جدید است.” “به همین دلیل BlueCruise به عنوان نام تکامل یافته این سیستم انتخاب شد.”

ده ها سال است که خودروسازان از کلمه کروز برای توصیف سیستم های کروز کنترل استفاده می کنند که به رانندگان این امکان را می دهد تا خودرو را در سرعتی ثابت بدون نیاز به دخالت راننده حفظ کنند که معمولاً در رانندگی در بزرگراه کاربرد دارد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا