اخبار اتریوماخبار بیت کوینبرگزیده ها

عملکرد بهتر بیت کوین و اتریوم در مقایسه با صندوق‌های شاخص‌ کریپتو!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت دلفی دیجیتال (Delphi Digital) نشان می‌دهند که هودل کردن بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، بازدهی و سودآوری بیشتری در مقایسه با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر شاخص رمزارزی دارد.

طی دو دهه گذشته، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص‌ و صندوق‌های قابل ‌معامله در بورس (ETF) به محبوب‌ترین شکل سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند؛ چون بر خلاف سهام‌های فردی که خطر از دست دادن سرمایه در آنها بالا است، این صندوق‌ها امکان کسب سود منفعل از طریق سرمایه‌گذاری در سبدی از دارایی‌‌ها و سهام‌ها را فراهم می‌کنند.

از سال ۲۰۱۸ میلادی، این صندوق‌ها به دنیای ارزهای دیجیتال نیز گسترش یافته و محصولاتی مانند شاخص ۱۰ رمزارز با بیشترین ارزش بازار بیت‌وایز (BITX)، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، کاردانو (ADA)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC)، سولانا (SOL)، چین لینک (LINK)، پالی‌گان (MATIC)، استلار (XLM) و یونی سواپ (UNI) را در بر می‌گیرد.

امکان دستیابی به چندین پروژه برتر از طریق یک شاخص مبتنی بر میانگین ارزش بازار، به نظر می‎رسد راهی عالی برای کاهش ریسک و قرار گرفتن در معرض طیف وسیعی از دارایی‌ها باشد، اما آیا این محصولات در مقایسه با ارزهای دیجیتال برتر، عملکرد بهتری از لحاظ سوددهی و محافظت در برابر نوسانات دارند؟

هودلینگ در مقابل سبد ارزهای دیجیتال!

دلفی دیجیتال نگاه دقیق‌تری به عملکرد شاخص BITX بیت‌وایز داشته و آن را با عملکرد بیت کوین پس از سقوط بازار در دسامبر سال ۲۰۱۸ مقایسه کرده است. نتایج نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت کوین و هودل کردن آن، علی‌رغم نوسانات قیمتی این دیجیتال، استراتژی سودآورتری در مقایسه با سرمایه‌گذاری در شاخص BITX بیت‌وایز بوده است.

btc-eth-vs-crypto-index-funds
قیمت بیت کوین در مقابل عملکرد شاخص BITX بیت‌وایز.

به گزارش دلفی دیجیتال، شاخص‌های مبتنی بر رمزارز به معنای داشتن عملکرد بهتر از دارایی‌های منفرد نیستند، بلکه به معنای پرتفوی کم ریسک‌تر در مقایسه با سرمایه‌گذارای در دارایی‌های منفرد می‌باشند.

در زمان سقوط بازار در ماه می، شاخص BITX بیت‌وایز افت ارزش کمتری در مقایسه با سقوط قیمت بیت کوین داشت، با این حال، این تفاوت چندان قابل‌‌‌توجه نبود و در کنار افت ۵۳ درصدی بیت کوین، شاخص BITX بیت‌وایز نیز یک افت ۵۰ درصدی را تجربه کرد.

از سوی دیگر، نتایج بررسی‌های دلفی دیجیتال نشان می‌دهند اتریوم نیز در مقایسه با سبد توکن‌های دیفای عملکرد بهتری دارد.

در بخش دیفای، شاخص دیفای پالس (DPI) یکی از شناخته‌شده ترین شاخص‌ها است که عملکرد مشابهی با شاخص BITX بیت‌وایز دارد، با این تفاوت که ۱۴ توکن برتر حوزه دیفای از جمله یونی سواپ (UNI)، سوشی سواپ (SUSHI)، آوه (AAVE)، کامپاند (COMP)، میکر (MKR)، سینتتیکس (SNX) و یرن فایننس (YFI) را در بر می‌گیرد.

با مقایسه عملکرد شاخص DPI از زمان آغاز به کار آن و عملکرد اتریوم، مشاهده می‌شود که ETH از لحاظ سودآوری، عملکرد بهتری داشته است. این موضوع، با توجه به کاهش ۵۷ درصدی قیمت اتریوم در مقابل افت ۶۵ درصدی ارزش شاخص DPI، کاملا مشهود است.

btc-eth-vs-crypto-index-funds
قیمت اتریوم در برابر قیمت شاخص دیفای پالس.

بنابراین، در حالت کلی می‌توان نتیجه گرفت که مزایای سرمایه‌گذاری در یک شاخص مبتنی بر رمزارز در مقایسه با ارزهای دیجیتال برتری همچون بیت کوین و اتریوم چندان زیاد نیست و هودل کردن رمزارزهای برتر به صورت منفرد، بازدهی و سودآوری بالاتری دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا