NFTاخباراخبار NFTاخبار ارز دیجیتال

هم بنیانگذار لیبل موسیقی Roc-A-Fella Records، سهام خود را به صورت NFT می فروشد

ماه گذشته، لیبل موسیقی Roc-A-Fella Records از مالک مشترک این لیبل، دیمن دش به دلیل تلاش برای فروش NFT مربوط به آلبوم “Reasonable Doubt” از جی-زی (Jay-Z) شکایت کرد.

به طور معمول، وقتی هنرمندان سعی می کنند با “ساختن NFT” از یک آهنگ یا آلبوم درآمدزایی کنند، آنها در یک فایل (معمولاً یک تصویر یا ویدیو) درباره آن صحبت می کنند. NFT فقط نوعی رمزارز منحصر به فرد است که به یک فایل پیوست شده است. خرید NFT، به شما یک توکن و کپی آن فایل را می دهد، نه چیز دیگری.

اما طبق پرونده Roc-A-Fella، ادعا می شود که دش سعی داشته “مالکیت حق تکثیر آلبوم Reasonable Doubt” را به صورت NFT بفروشد. در ادامه این لیبل گفته که اگرچه ممکن است دش یک سوم شرکت را در اختیار داشته باشد، اما وی حق تکثیر هیچ رکوردی را در اختیار ندارد و “نمی تواند آنچه را که متعلق به خود نیست بفروشد.”

اکنون، دش به جای حراج حق تکثیر آلبوم “Reasonable Doubt” سعی در حراج کل سهام خود در Roc-A-Fella دارد. سه روز پیش، او یک NFT جدید به نام “It’s The Roc” را ثبت کرد، که در توضیحات گفته شده “به بالاترین پیشنهاد، سهام دیمن دش در Roc-A-Fella Inc اهدا می شود.”

فروش این نوع از سهام کاری نیست که شما بتوانید فقط از طریق حراج NFT انجام دهید. “It’s The Roc” اساساً یک پیمان غیرقانونی از طرف دش است که طبق آن وی سهام خود را در این شرکت در زمان نامشخصی از آینده به شما خواهد فروخت.

اگرچه این NFT در OpenSea و Foundation قابل مشاهده است، اما به طور رسمی در لیست قرار نگرفته است. در عوض، دش از علاقمندان خواسته تا پیشنهادات خود را به آدرس اتریوم لینک شده در وب سایت ارسال کنند. این مناقصه به صورت “خصوصی” تعریف شده است، اما وقتی کد QR در سایت را اسکن کردیم، فقط از ما خواسته شد که پول را مستقیماً ارسال کنیم:

dame nft sale - هم بنیانگذار لیبل موسیقی Roc-A-Fella Records، سهام خود را به صورت NFT می فروشد

هیچ محدودیتی برای ارسال به آدرس وجود ندارد، اما سایت درخواست حداقل ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار یا معادل آن با ارزهای بیت کوین، اتریوم، پوند یا یورو را دارد.

این حراج در ۲۶ ژوئیه (۴ مرداد) ساعت ۵ عصر (PT) به پایان می رسد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا