اخباراخبار سهام های بین المللی

قاضی آمریکایی حکم به اجازه حفاری برای Lithium Americas میدهد

یک قاضی فدرال ایالات متحده حکم داده است که  شرکت Lithium Americas (NYSE:LAC)  اجازه دارد کار حفاری در سایت معدن لیتیوم Thacker Pass خود را در نوادا انجام دهد که  درخواست طرفداران محیط زیست که گفتند حفاری می تواند به sage grouse و دیگر حیوانات آسیب برساند

این حکم یک برد نادر برای یک پروژه حیاتی مواد معدنی آمریکا را مشخص کرد چرا که گروه های زیست محیطی به طور فزاینده ای دادگاه ها و ناظران را تحت فشار قرار می دهند تا پروژه های معدنی را مسدود کنند، حتی اگر فلزاتی که در ساخت خودروهای الکتریکی کلیدی هستند، تولید کنند.

قاضی ارشد میراندا دو از دادگاه فدرال در رینو، نوادا، اواخر روز جمعه گفت که حفاری – مورد نیاز برای تعیین اینکه آیا زمین دارای اهمیت تاریخی برای بومیان آمریکا است یا نه – میتواند ادامه پیدا کند در حالی که او این سوال گسترده تر که آیا دولت رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ  هنگامی که در ماه ژانویه(دی) پروژه را تصویب کرد اشتباه کرده است یا نه را مطرح کرد. دو گفت که سعی خواهد کرد تصمیم خود را تا اوایل سال ۲۰۲۲(زمستان ۱۴۰۰) منتشر کند.

Lithium Americas مستقر در ونکوور کانادا موافقت کرده بود که درزمان تصمیم گیری دو تا قبل از ۲۹ جولای(۷ مرداد) حفاری نکند . بلافاصله مشخص نشد که آیا این شرکت اکنون قصد دارد در آن تاریخ شروع به کندن کند یا نه. با نمایندگان شرکت نمی توان برای اظهار نظر ارتباط برقرار کرد.

زمینی که تحت تاثیر خواهد بود مقداری کمتر از یک چهارم هکتار در یک پروژه تقریبا ۱۸،۰۰۰ هکتار از نظر اندازه دارد ، عاملی که دو گفت : تصمیمش را تحت تاثیر قرار داد.

علاوه بر این ، دو گفت ، گروه های زیست محیطی نمی تواند ثابت کند که چه آسیب مشخصی توسط حفاری ایجاد می شود ، تنها حدس فرضی وجود دارد . دو گفت: طرفداران محیط زیست “نتوانستند مسئولیت خود برای نشان دادن اینکه حیوانات به طور جبران ناپذیری آسیب خواهند دید را انجام بدهند.”

کلی فولر از Western Watersheds Project، یکی از گروه های زیست محیطی که برای مسدود کردن این پروژه شکایت کرد، می گوید: «ما از حکم دادگاه ناامید شده ایم که به این شرکت اجازه می دهد آثار فرهنگی و تاریخی را حفر و حذف کند.»

فولر گفت که این گروه مشتاقانه منتظر جلسه دادرسی با دو در آینده است تا استدلال کند که کل پروژه باید لغو شود.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا