اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللی

استفان روچ هشدار داد که اقدامات “نگران کننده” چین نشان دهنده مراحل اولیه یک جنگ سرد است

استفان روچ، اقتصاددان آمریکایی، هشدار داد که سرکوب پکن در برابر سهام های چینی لیست شده در ایالات متحده، پیامدهای گسترده ای در بازار خواهد داشت.

روچ، که به عنوان یکی از متخصصان برجسته جهان در زمینه آسیا شناخته می شود، معتقد است این اقدامات نشان دهنده مراحل اولیه جنگ سرد است.

وی افزود: “وقتی صحبت از چین می شود، من یک خوش بین مادرزادی هستم. اما به نظر من این اقدامات واقعاً نگران کننده است. “رئیس سابق بخش آسیایی مورگان استنلی روز جمعه به CNBC گفت: “چین به دنبال هسته اصلی اقتصاد کارآفرینانه جدید خود و مدل های تجاری آنها است.”

به گفته روچ، تنش بین دو اقتصاد بزرگ جهان می تواند به سطحی برسد که از اوایل دهه ۱۹۷۰ تا به امروز دیده نشده است.

روچ گفت: “حتی اگر شرکت های آمریکایی مستقیماً با چین تجارت نکنند، تقریباً همه آنچه که لمس می کنند از طریق زنجیره های تأمین جهانی انجام می شود. بنابراین، سرد شدن روابط ایالات متحده و چین پیامدهای قابل توجهی برای شرکت های آمریکایی و سرمایه گذاران شرکت های آمریکایی دارد. نمی توانید از ارتباط با چین دور شوید.”

جیم کرامر از CNBC هشدار مشابهی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. او معتقد است که سرمایه گذاری در سهام های چینی که به دلیل مقررات سخت گیرانه در بازار ایالات متحده تجارت می کنند، بسیار خطرناک است.

روز جمعه، نهادهای نظارتی پکن سهام آموزش و پرورش چین TAL Education و New Oriental Education and Technology را هدف قرار دادند. سهام آنها سقوط کرد. همین اتفاق در اوایل هفته با Didi نیز رخ داد.

روچ که اکنون یکی از اعضای ارشد دانشگاه ییل است، ماه هاست که زنگ خطر را در پس زمینه مورد مناقشه به صدا درآورده است. در ماه آوریل (اردیبهشت)، وی هشدار داد که روابط ایالات متحده و چین رو به زوال است و دو کشور در آستانه یک جنگ سرد قرار دارند. اکنون، روچ می گوید که آنها از حد گذشته اند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: cnbc 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا