اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

در سال ۲۰۲۱ نصب دستگاه های خودپرداز رمزارز در جهان ۷۰٪ افزایش یافته است

در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰ هزار دستگاه خودپرداز رمزارز جدید در سراسر جهان نصب شده است که ایالات متحده پیشگام آن است.

در کنار یک دهه اخیر رمزارزها ، حرکت نصب دستگاه های خودپرداز رمزارز در سراسر جهان ادامه دارد. بر اساس آخرین داده های Coin ATM Radar ، نصب خودپردازهای رمزارزی در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش ۷۱.۷۳٪ بوده و از ۱۳۹۹۳ مورد در تاریخ ۱ ژانویه(۱۲ دی ۱۳۹۹) به ۲۴،۰۳۰ افزایش یافته است.
تاکنون ، سال۲۰۲۱ شاهد نصب ۱۰۳۷۷ دستگاه خودپرداز بوده است. داده ها حاکی از آن است که دستگاه های خودپرداز رمزارز با سرعت تقریبی ۵۲.۳ دستگاه خودپرداز در روز نصب می شوند.

ایالات متحده در حال حاضر با نصب تقریباً ۴۸ دستگاه خودپرداز در روز براساس اطلاعات بدست آمده در هفت روز گذشته ، این فضا را رهبری می کند. همانطور که توسط کوین تلگراف در ماه مارس(اسفند ۱۳۹۹) گزارش شد ، تعداد خودپردازها در ایالات متحده فقط در مدت یک سال به ۱۷۷٪ افزایش یافت.
خودپردازهای رمزارزی از طریق ۷۵ کشور حاکم قابل دسترسی هستند و توسط ۴۲ تولید کننده تأمین می شوند. داده های Coin ATM Radar در مورد تولیدکنندگان همچنین حاکی از آن است که Genesis Coin با ۴۰.۹٪ سهم بازار بر این فضا حاکم است ،در حالی که General Bytes حدود ۲۴٪ از بازار را در اختیار دارد. ۳۵٪ باقیمانده بازار در میان سایر شرکت ها از جمله BitAccess ، Coinsource و Bitstop می باشد.

یکی از بزرگترین دارندگان شبکه خودپرداز بیت کوین (BTC) ، بیت کوین دیپات(Bitcoin Depot) است که اخیراً از همکاری با Circle K برای نصب دستگاه های خودپرداز رمزارز در سراسر ایالات متحده و کانادا خبر داد. این همکاری منجر به نصب بیش از ۷۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین شده است.
بیت کوین دیپات بیش از ۳۵۰۰ دستگاه خودپرداز رمزارز را مدیریت می کند که به کاربران ایالات متحده و کانادا امکان خرید بیش از ۳۰ نوع رمزارز از جمله بیت کوین ، اتر و لایت کوین را می دهد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا