اخبار بیت کوینبرگزیده ها

صعود قیمت بیت کوین تا ۴۸ هزار دلار| بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در عرض چند دقیقه لیکویید شد!

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

روز دوشنبه ۲۶ ژوئیه، بیت کوین (BTC) روند صعودی را که آخر هفته گذشته آغاز کرده بود، ادامه داد و رشد قیمت قابل‌توجهی را تجربه کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت ارز دیجیتال برتر جهان به سرعت در حال افزایش بوده است. در حالی که قیمت این دارایی در برخی از صرافی‌ها تا ۴۰ هزار دلار رسید، قیمت آن در پلتفرم معاملات آتی بایننس (Binance) حتی به ۴۸ هزار دلار نیز صعود کرد.

bitcoin-spikes-to-48k
کندل ۴ ساعته نمودار قیمت بیت کوین در پلتفرم معاملات آتی بایننس.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴ درصد افزایش یافته و به نزدیکی ۴۰ هزار دلار رسیده است.

البته در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین کمی کاهش یافته و در محدوده ۳۸،۳۳۰ دلار معامله می‌شود. با این حال، در بازه زمانی ۲۴ ساعته همچنان یک رشد تقریبا ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

حرکت رو به رشد بیت کوین اوایل روز شنبه ۲۴ ژوئیه آغاز شد؛ زمانی که بیت کوین توانست از محدوده معاملاتی خود در حدود ۳۲ هزار دلار عبور کرده و به بالاترین قیمت دو هفته‌ای خود در نزدیکی ۳۴ هزار دلار برسد. پس از آن، بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه داد و در ساعات اولیه معاملات روز دوشنبه، به اوج رسید.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه رسیده و سطح مقاومتی ۴۱ هزار دلار را هدف قرار داده است. به گفته تحلیلگران، در صورتی که بیت کوین موفق به غلبه بر این سطح مقاومتی و عبور از آن شود، می‌توانیم شاهد رشد سریع‌تر قیمت آن به سطوح بالاتر باشیم.

در همین راستا، جانی مو (Jonny Moe)، تحلیلگر و معامله‌گر معروف، می‌گوید:

قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه رسیده است. آخرین باری که قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ۵۰ روزه بالاتر رفت، ۸ اکتبر سال ۲۰۲۰ بود و از ۱۱ هزار دلار به ۶۵ هزار دلار رسید.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، به دنبال افزایش قیمت بیت کوین، بیش از ۱۱۰ میلیون دلار از موقعیت‌های شورت (فروش) این ارز دیجیتال تنها در عرض چند دقیقه لیکویید شد.

رشد بازار آلت کوین‌ها!

به نظر می‌سد ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا (Tesla)، دوباره شیلینگ دوج کوین (DOGE) را آغاز کرده است. وی اخیراً در توییتی از دنبال‌کنندگان خود خواست تا جهان‌بینی مبتنی بر ارزهای فیات را کنار بگذارند.

این کارآفرین میلیاردر یک میم با موضوع فیلم ماتریکس (Matrix) توییت کرده که در آن، نئو (Neo)، یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم ماتریکس، از مورفئوس (Morpheus) که در واقع یک سگ شیبا اینو است، می‌پرسد که آیا او می‌تواند با استفاده از دوج کوین پول زیادی را به دست آورد؟

مورفئوس نیز پاسخ می‌دهد که او باید از تمرکز کردن بر سودهای مبتنی بر ارزهای فیات دست بردارد؛ چراکه دوج کوین در واقع همان پول است.bitcoin-spikes-to-48k

به دنبال انتشار این توییت ماسک، دوج کوین بیش از ۱۵ درصد رشد کرد و قیمت آن به ۰٫۲۲ دلار رسید.

در مقابل، اتریوم (ETH)، آلت کوین برتر بازار نیز پس از چندین هفته افت قیمت، اکنون یک روند صعودی پر قدرت را در پیش گرفته است. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸ درصد رشد داشته و به نزدیکی ۲،۳۳۰ دلار رسیده است.

سایر ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالا نیز در حال حاضر در وضعیت سبز قرار دارند.

bitcoin-spikes-to-48k
وضعیت سبز بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته.

به دنبال افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با یک رشد تقریبا ۱۰ درصدی به حدود ۱٫۵۶ تریلیون دلار رسیده که بالاترین سطح آن طی سه هفته گذشته است. میزان تسلط بیت کوین بر بازار نیز، برابر با ۴۸٫۸۳ درصد گزارش شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا